3 kroky jak dokonale vyčistit myčku

Také se vám stává, že umyjete nádobí v myčce, po ukončení programu ji otevřete, ale nádobí je stále špinavé? A ukazuje se, že existuje spousta způsobů, jak může myčka nádobí dosáhnout bodu, kdy je třeba ji vyčistit! Drobné kousky jídla, mastnoty a mýdlové špíny mohou přilnout k sobě a tvořit usazeniny ve všech koutech myček. Po čase mohou nejen znečistit myčku, ale také snížit její účinnost.

Jak čistit myčku

Krok 1 – Zkontrolujte odtok

Vytáhněte spodní stojan ven a zkontrolujte prostor odtoku a ujistěte se, že zde nejsou žádné pevné kousky, které by mohly zapříčinit poškození čerpadla nebo škrábanců. Budete překvapeni, co opraváři myček najdou – kosti, krabí mušle, skleněné střepy a dokonce i malé kousky štěrku!

Krok 2 – Cyklus promývání octem

Na horní stojan vaší prázdné myčky umístěte misku vhodnou pro mytí nádobí naplněnou čistým bílým octem. Ocet pomůže smýt uvolněnou mastnou špínu, dezinfikovat a pomůže odstranit zatuchlý zápach. Pomocí nejteplejšího nastavení vody spusťte myčku v cyklu.

Krok 3 – Cyklus promývání sodou

Po dokončení octového cyklu, nasypeme hrst jedlé sody kolem dna myčky a spusťte ji přes krátký cyklus s použitím nejteplejší vody. Jedlá soda pomůže další deodorizaci vaší myčky a pomůže při odstraňování skvrn.

Krok 4 – Cyklus promývání bělícím prostředkem (VOLITELNÉ)

Pokud máte problémy s plísní a bakteriemi, přidejte ½-1 šálku bělidla na dno myčky a spusťte celý cyklus.

Nepoužívejte bělidlo v myčce nádobí, pokud má vnitřek z nerezové oceli. Ta může korodovat a vytvářet skvrny z nerezové oceli!

Chcete-li ušetřit peníze za opravu myčky, opakujte toto čištění pravidelně, alespoň jednou za měsíc.

Dobré tipy pro myčky nádobí

-Před spuštěním myčky nádobí proveďte čištění odpadu. Myčka nádobí odkapává do stejné trubky jako dřez, takže odtok musí být čistý.
-Než začnete nakládat s nádobím, spusťte vodu v dřezu, dokud nebude horká. Dostanete-li vodu horkou, dostanete čistší nádobí.
-Ujistěte se, že voda je dostatečně horká, aby se vaše nádobí účinně čistilo. Váš ohřívač vody by měl být nastaven na přibližně 120 ° C. Voda, která je chladnější než tato, nebude čistě efektivně a teplá voda může někoho nechtěně opařit!

-Provozujte plnou zátěž, aby se šetřila voda a energie, ale neskládejte nádobí příliš těsně. Myčky nádobí umývají nádobí postřikem vodou, takže voda musí být schopna dostat se do nádobí, aby je vyčistila.
-Neoplachujte špinavé nádobí. Prací prostředek pro myčky nádobí potřebuje určité množství maziva a špíny, aby mohl vykonávat svou práci. V opačném případě se během cyklu pění a to není dobré pro myčku.