3 magické triky, kterými si vylepšíte koupelnu

Cítíte se ve své koupelně nejistě a nepohodlně? Zde je několik iluzionistických vychytávek, které chrám vaší čistoty zvětší, zmenší a promění. Dost možná nebudete ani potřebovat kouzelnou hůlku.

Oživte prostor květinami

Lidé se v posledních dobách od živých květin dost odcizili. Přitom živé čerstvé květiny mohou prostor oživit a provonět. Skříňka do koupelny nemusí sloužit jen k odkládání kosmetiky, ale můžete ji použít právě jako plochu na květiny. Sezóna tulipánů je již za námi, ale použít můžete například růže nebo kaly, které se hodí k jakékoli barvě.

Pokud poptáváte květiny v květináči, patrně narazíte na problém spojený s nedostatkem světla. Pokud má vaše koupelna alespoň slabý zdroj denního světla, můžete použít šeromilnou pokojovou květinu. Hodí se sem různé druhy kapradin, orchidejí nebo některé květiny s ostrými listy, například dracena nebo zelenec. Pokud máte prosvětlenou vlhkou koupelnu, můžete sáhnout po tropických květinách, například masožravých.

Použijte světlé barvy

Při vybavování používejte světlé barvy, hlavně pokud máte malou koupelnu bez zdroje přirozeného světla. Důležité jsou kachličky, a to na stěnách i podlaze. Tmavá podlaha zvýrazní malou plochu a tmavé stěny způsobují pocit, že se na vás stěny hroutí.

Trend tmavých koupelen se rozvinul s posledními lety. Ale dovolit si jej aplikovat můžete jen u skutečně prostorově velkorysých prostor. Nemusíte se bát zůstat u světlých odstínů, které evokují čistotu. Skvělá je krémová barva, světle betonově šedá nebo jemné pastelové odstíny. Totéž platí i pro koupelnový nábytek.

Spousta světla a zrcadel

Mysleli jste si, že zrcadla slouží v koupelně jen k tomu, abyste se mohli ráno učesat? Omyl. Využijte zrcadlo jako předmět opticky zvětšující menší prostor. Avšak ani velké zrcadlo neznamená, že jste vybavení. Zvláště ženy ocení menší zvětšovací zrcátko, které je možné přimontovat ke stěně na rameni nebo kloubu. Zrcátko využijete při líčení nebo holení obličeje.

Hlavně zrcadlová část koupelny by se měla dobře prosvítit lampičkami nebo LED páskou v bílých barvách, které vás ráno proberou a nasimulují denní světlo, což vám pomůže vidět, jak váš outfit bude vypadat během dne. Je možné využít také pásek s proměnlivými barvami, který večer přepnete na teplé světlo vhodné k usínání. Jen pozor, abyste neusnuli ve vaně.