30 gymnastů na jedné žíněnce. Vystoupení, při kterém se díky nebezpečným akrobatickým kouskům tajil dech

Fotografie: Scott Catron / Creative Commons / Attribution 2.0

Je až neuvěřitelné, co jsou lidé schopni se naučit. Tato skupina gymnastů spojila své individuální schopnosti a předvedli dechberoucí show plnou akrobatických prvků.

Tato skupina věnující se akrobatické gymnastice je na scéně již mnoho let. Jejich představení jsou vždy velmi neotřelá, originální a plná nebezpečných akrobatických prvků, nad nimiž zůstává rozum stát. Tentokrát se předvedli na soutěži v jižní Africe a diváci šíleli. Dali jasně najevo, že něco takového si zaslouží ovace ve stoje.

Dívky létají vzduchem, jako by se nechumelilo

Smíšená skupina gymnastů, mužů, žen i dětí, se rozestaví na žíněnce. Jsou oblečeni do pestrobarevných trikotů a mají zelené vlasy. Už jen těmito pestrými kostýmy se liší od všech ostatních. Začátek je pomalý a nedává moc tušit, čeho brzy budeme svědky. Vzadu za předními gymnasty se už chystá první z úžasných figur. Jeden z mužů vezme ležící dívku za nohy a vyzvedne ji nad hlavu – tam ji drží na jedné ruce, zatímco ona zvedne nohu a udělá pozici ve váze.

Prvek, který je nesmírně náročný na soustředění a udržení rovnováhy pro oba partnery, je jen slabým odvarem toho, co bude následovat. Brzy tak už můžete vidět, jak menší dívky doslova létají vzduchem přes celé pódium nebo jsou vyhazovány vysoko do vzduchu. Když pak jedna z nich poslouží jako živá houpačka nebo živé švihadlo, diváci šílí. Něco takového se totiž jen tak nevidí.

Této skupině může konkurovat jen málokdo

Preciznost, s jakou mají dokonale nacvičený každý pohyb, aby se nikomu nic nestalo, je neuvěřitelná. Na závěr pak ze svých těl postaví úžasnou a složitou pyramidu. Představení končí a diváci odměňují gymnasty výskáním a ovacemi ve stoje. Tito akrobaté opět dostáli svému jménu a ukázali, že na světě nemají konkurenci.

Skupina byla založena v roce 2007 brazilským gymnastou Petersonem da Cruz Hora. O dva roky později se přesunuli do Rakouska a to byl moment, kdy na půdu Evropy přenesli úplně novou formu gymnastiky. Každé jejich vystoupení je krátkým příběhem – choreografie, hudba i nasvícení, to vše přispívá k tomu, aby jednotlivá vystoupení působila skutečně magicky.

Během let se zúčastnili mnoha soutěží po celém světě. Vystoupili i v několika zemích jako účastníci známé soutěže Got Talent. V současnosti je akrobatická a taneční skupina ZURCAROH zvána, aby cestovala po celém světě a předváděla svůj jedinečný talent a vystoupení kombinující show dance, akrobatické kousky, senzační hudbu a mimořádné kostýmy. Na jejich číslo se můžete podívat ve videu níže.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*