4 tipy, jak lze využít plný potenciál chytrého telefonu

Fotografie: Unsplash

Mnozí to ani netuší, ale dnešní smartphony už dávno nejsou jen zařízeními, která najdou jen využití k volání, psaní zpráv, či k občasnému prohlížení internetu a sociálních sítí. Dnešní telefony, a to i ty, které patří mezi cenově dostupnější, zvládnou toho mnohem víc. Dovolte nám dát vám proto do pozornosti několik typů, jak je můžete využít. Pevně ​​věříme, že vás inspirujeme.

Nakupování

Určitě to znáte, jedete nakupovat do vašeho oblíbeného obchodu, ale zapomenete si klubovou kartu, díky které můžete získat slevu na váš nákup. Jedná se o problém, který je mnohokrát častějším, než by se mohlo zdát. Neříkej více o tom, že jak nám přibývají věrnostní karty, tak máme v nich stále větší nepořádek. Právě na tento problém reaguje Android aplikace Stocard, která umožňuje nahrání věrnostních karet do rozhraní aplikace. Díky tomu, nebudete muset s sebou nosit desítky věrnostních karet, postačí vám k tomu chytrý telefon. Rovněž vám dáváme do pozornosti, že řada prodejců, nabízí své vlastní digitální karty. Například z prodejců potravin můžete vyzkoušet aplikaci Lidl Plus či aplikaci od obchodního řetězce Kaufland, ale i Tesco.

Sledujte své sportovní výkony

Asi každý z nás touží po pěkném a vysportovaném těle. Možná to ani netušíte, ale mohou nám k tomu dopomoci i mobilní aplikace. Jednou z těch šikovnějších aplikací, je také Arm Workout. Ta nabízí nejen inspiraci v podobě různých cviků, ale rovněž video návody, které vám ukáží, jak mají jednotlivé cviky vypadat. Rovněž pomocí těchto aplikací můžete často vyřešit i problémy, které vás trápí. Nabízejí totiž mnoho cviků, například cviky na zablokovaný krk, což pomáhají, bolesti zad, jak zlepšit kondičku a podobně. Nemluv více o tom, že v kombinaci s vhodným doplňkem, jako je například fitness náramek Mi Band 6, můžete získat mnohem podrobnější údaje o vaší sportovní aktivitě a kondici.

Inspirujte se při vaření

Samozřejmě, když už mluvíme o cvičení, tak nemůžeme nezmínit i vaření, pečení a podobně. Jednoduše pokrmy, které máme rádi. Stejně jako nám mohou aplikace pomoci při cvičení, tak nás mohou inspirovat i při přípravě jídel. Například, jednou z populárnějších aplikací tohoto druhu, je aplikace Recepty a Zdravé Vaření. Najdete najdete v ní nejrůznější recepty, od receptů na chutné jablečné koláče, až po recepty, jak připravit ten nejlahodnější řízek či kuřecí polévku, kterou každý miluje.

Co se starým chytrým telefonem?

Určitě i vy máte doma nejméně jeden starý telefon, který vám jednoduše leží v poličce a chytá prach. Věděli jste však, že jej můžete využít i například jako ovladač od vašeho chytrého televizoru či k ovládání chytrých domácích spotřebičů? Je to vskutku jednoduché. Stačí si otevřít jen obchod Google Play a dát si vyhledat „Controller“ spolu se značkou vašeho spotřebiče. Následně vám Google Play nabídne desítky aplikací, se kterými budete moci ovládat například váš chytrý televizor. V případě, váš chytrý telefon disponuje IR senzorem, tak dokonce budete moci ovládat i televizor, který není chytrým. Nebudete tak muset při přepínání TV programu hledat ovladač, postačí vám k tomu váš telefon.

Dovolte nám v závěru dodat, že pokud máte doma starý a nepoužívaný telefon, tak určitě to není důvod k tomu, abyste ho zahodili. Stačí jen povolit fantazii a zadat do obchodu Google Play něco, co potřebuje. Například, pokud přemýšlíte nad kamerou do auta, jednoduše zadejte „Kamera do auta“, následně vám obchod nabídne desítky aplikací, které nabízejí tuto službu. Je přitom jednom, jestli máte telefon značky Xiaomi, Samsung, Huawei a podobně, všechna tato zařízení dokáží spustit víceméně všechny aplikace. Dejte vašemu chytrému telefonu nový smysl využití!