6 úžasných tipů, jak využít kosmetiku, kterou jste chtěli původně vyhodit

Někdy se věci, které se zdají být naprosto zbytečné, mohou ve skutečnosti hodit a poslouží vám dlouho. Například krém s vůní, která se vám nelíbí, nebo pudr ve „špatné“ barvě. Víme, jak udělat kosmetiku, která zabírá místo na vašich poličkách, opět užitečná. Neplýtvejte penězi, když to není nezbytné.

1. Tonikum

Mnohé tonikum obsahuje alkohol, který účinně odstraňuje bakterie. Tonikum vám tak pomůže rychle vydezinfikovat ruce. Stejně tak s ním můžete vyčistit mobilní telefon nebo klávesnici. Tyto předměty sbírají spoustu nečistot a bakterií a neměly by být umývány vodou. Produkty, které obsahují alkohol, jsou pro tyto účely dobré.

2. Kosmetický olejíček

Na mytí dřezu z nerezové oceli můžete použít kosmetický olej. Stačí dát kapku oleje na kus látky a otřete povrch a poté osušte papírovým ručníkem. Olej vytváří tenký film, který zabraňuje vzniku plaků a mýdlových skvrn. Tento trik se často používá na výlevkách v obchodech.

3. Transparentní lak na nehty

Průhledný lak na nehty může nejenže dát lesk nehtům i jiným povrchům, může také pomoci opravit drobné detaily. Aby se odstranily škrábance z leštěného nábytku, dejte na poškozené místo trochu laku na nehty. Lak na nehty vám může pomoci ochránit vaše oblíbené brýle. Aby nedošlo ke ztrátě malých šroubků z rámu, můžete je utěsnit nebo upevnit tenkou vrstvou laku na nehty.

4. Pudr

Pudry obsahují minerální soli, které absorbují vlhkost. Před tréninkem v tělocvičně, si můžete dát nějaký pudr na místa, kde se hodně potíte. Například do podpaží, na dlaně či lokty, apod. Tento trik vám pomůže vyhnout se podráždění pokožky. Šampón na suché vlasy můžete nahradit pudrem. Stačí dát trochu pudru na vlasy, aby absorboval mastnotu. Po tom, si vlasy vyčešte nad umyvadlem nebo vanou.

5. Odličovač make-upu

Odstraňovač make-upu může nejen odstranit make-up, ale také různé druhy nečistot. Aby bylo možné odstranit zbytky z nálepek a cenovky z téměř jakéhokoli povrchu, stačí otřít místo hadříkem namočeným v odličovači make-upu. Můžete také odstranit kosmetické skvrny z oblečení, ale v tomto případě byste měli použít čirou tekutinu.

6. Odlakovač na nehty

Odstraňovač laku na nehty, který obsahuje aceton, může být použit jako rozpouštědlo nebo odstraňovač skvrn. Má také silný účinek proti mastnotě. Pokud jsou vaše prsty slepené lepidlem, naneste na kůži aceton. Počkejte 30 sekund a poté si umyjte ruce teplou vodou a mýdlem. Aby se vyčistila koupelna nebo kuchyňská dlažba, dejte si teplou vodu, přidejte aceton a omyjte dlaždice tímto roztokem. Pokud jsou na porcelánu skvrny, otřete je měkkým hadříkem namočeným ve vodě s odstraňovačem laku na nehty. Nezapomeňte poté řádně umýt porcelán, abyste aceton zcela odstranili.