74letá Marie dostala na Facebooku žádost o přátelství od podvodníka. Prokoukla ho a vystřelila si z něj, teď varuje ostatní

seniorka a kytice
Fotografie: Pixabay

Muž na Facebooku předstíral, že se do ní zamiloval. Ona se však nenechala nachytat a dokonce si s ním i trochu pohrála. Nechat se podvést je však jednoduché a tak varuje ostatní ženy.

S podvodníky na internetu, kteří slibují ženám lásku až za hrob, se roztrhl pytel. Jejich strategie je dost podobná. Nejprve se snaží vytvořit si s obětí citové pouto a poté se z nich snaží pod nejrůznějšími záminkami vylákat peníze. Jeden takový podvodník se zaměřil i na 74 letou Marii Andersson. Ta se však jeho krásnou tvářičkou zlákat nenechala a řekla mu, co si o tom myslí.

Nalhala mu, že je bohatá

Všechno to začalo žádostí o přátelství, kterou ji na její Facebookový účet poslal neznámý muž. Podle fotografie to byl pohledný šedesátník a tvrdil o sobě, že je lékař. Maria se však tak lehce nenechala nachytat, protož měla informace o tom, že se na internetu může stát obětí těchto milostných podvodníků. Byla tedy přesvědčená, že tohle je zrovna jeden z nich a chtěla jej ze svých přátel vymazat. Pak ji však napadlo, že by s ním mohla trochu pohrát.

Začala si s ním tedy více psát a on se jí brzy začal dvořit. Psal jí jak je krásná a že jsou spřízněné duše. Věkový rozdíl pro něj údajně nepředstavuje žádný problém. Také se velmi brzy začal zajímat o její finanční situaci. Maria toho využila a lhala mu, že je velmi bohatá. To jej motivovalo k ještě větším romantickým vyznáním a nakonec se jí svěřil, že ji miluje.

Maria už však byla plně přesvědčená, že muž je podvodník a očekávala, že brzy by došlo na žádost o poskytnutí finanční výpomoci. Policii nechtěla kontaktovat, ale se svojí zkušeností se podělila na internetu. Snaží se varovat ostatní ženy, aby si dávali pozor na tyto falešné profily lidí, kteří se snaží získat si vaši náklonnost a důvěru a poté vás obrat o peníze. „Pravděpodobně je mnoho lidí, kteří skočí na trik a myslí si, že našli toho nejlepšího muže na světě,“ dodává Maria, která se napálit nenechala.

starší žena na mobilu
Fotografie: Freepik

Cílí na zranitelné osoby

Má však plnou pravdu a mnoho lidí se stále stává obětí těchto důmyslných podvodů a netýká se to jen žen. Tito lidé cílí především na zranitelné a osamocené osoby online tím, že předstírají zájem o romantický vztah. Nejprve si vybudují důvěru a emoční spojení se svými oběťmi a to často pomocí ukradených nebo falešných fotografií a identit, aby je nakonec manipulovali za účelem finančního zisku.

Jakmile získají důvěru oběti, mohou vymyslet krizi nebo naléhavou potřebu peněz a tlačit oběť na to, aby jim poslala peníze nebo se zapojila do jiných finančně riskantních činností. Přitom emoční a psychologické následky tzv. „catfishingu” mohou být pro oběti devastující. Pocity zrady, ponížení a sebe pochybování často přetrvávají ještě dlouho poté, co byl podvod odhalen. Oběť tak má problémy začít opět důvěřovat ostatním a navazovat nové vztahy.

Varovným signálem by mělo být to, pokud se vám dvoří výrazně mladší muž nebo žena, kteří na fotografiích vypadají velmi atraktivně. Podvodníci jsou schopni také velmi dobře falšovat různé doklady, letenky nebo osvědčení a oběť je tak přesvědčená, že komunikuje s reálným člověkem a má na to „důkazy“. Nikdy tedy neposílejte peníze člověku, kterého jste osobně neviděli a pamatujte, že jejich taktiky a příběhy působí opravdu velmi přesvědčivě.

Zdroj: Dagbladet

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*