Pokud máte k dispozici jen omezený prostor, je mnohdy důležitější věnovat pozornost skutečně kvalitně provedenému řemeslu než kvantitě toho, co máte.
Ke změně velkých domovů na minidomky manželské páry či jednotlivce často inspiruje spojení vlastní kreativity a minimalistického způsobu života. A v některých dalších případech je takový domov zase vynikajícím startem do nového začátku. Někdy opět z vlastního rozhodnutí, jindy nevyhnutelným vlivem okolností. Například poté, co kvůli živelné katastrofě přijdou prakticky o všechno. Což je i případ Carol, kterou to potkalo během požáru v Kalifornii.
Vícero tragédií, nový začátek
Během tragédie přišla o syna a prakticky o všechny svoje mazlíčky vyjma jednoho psa. Zakrátko prošla navíc obtížným rozvodem a jen měsíc po úvodní katastrofě pošel i přeživší pes. Po tomto hrozném životním období není divu, že chtěla Carol začít úplně znovu. Najala si proto tesaře, aby jí postavil minidomek ve „Vrabčí chatě”. Ta leží v malé komunitě na pobřeží Oregonu ve Spojených státech. Přes své drobné proporce je její nový domov nadmíru pohodlný.
Od tištěných polštářů a závěsů až po krásné nástěnné malby, které mu dodávají nadmíru útulnou atmosféru. Nechybí ani strategicky umístěné citáty, které majitelce dodávají sílu v nelehkých chvílích. Jednotlivé místnosti nebo respektive kouty trochu vypadají, jako kdyby byl každý ze zcela jiného domu. V malebné kuchyňce máte například pocit, že jste uvnitř staré útulné roubenky někdy v lesích. Zvenku to celé vypadá trochu jako přerostlý model nebo hračka.
Všechno potřebné uvnitř
Uvnitř je však vše potřebné ke spokojenému životu. Velmi snadná je také údržba, stejně tak chlazení nebo vyhřívání. O obojí se postará těleso, které si se změnou teploty interiéru díky jeho skromnosti poradí skutečně za chvilku. Související výhodou je také nízkonákladovost celého zařízení. Nakupovat chodí k místním farmářům a do obchodů. Protože je uvnitř sama a mrazák funguje báječně, vystačí si s nákupem jednou za několik týdnů.
Ve stejném prostoru je i místo pro koníčky, jako je výroba panenek, a počítač pro další záležitosti. Je to vlastně dlouhý pracovní stůl přímo naproti kuchyňské lince. Carol se tak otočí od vaření k práci a zase zpátky. Nikde nic zbytečného, všechno v dosahu a na malém prostoru. Na více místech je pak několik elektrických kamínek, protože Carol mívá studené nohy a v koupelně se více tepla také hodí. Má dlouhé vlasy a má ráda dlouhé sprchy.
Zdroj: Onlinenytt
Napište komentář