Také máte doma během léta nesnesitelné horko a jelikož nemáte klimatizaci, tak nevíte co s tím? Připravili jsme pro vás několik tipů, které by vám měli pomoci!
Používejte stropní ventilátory
Jejich pořízení nepředstavuje velkou investici ani těžkou manipulaci. Jednoduše je připevníte ke stropu a můžete si užívat chládek. Většina ventilátorů má dva režimy pro různá roční období, proto se ujistěte, že jej máte nastaven na letní režim. Je třeba také zkontrolovat, zda ventilátor funguje správně – jeho lopatky by se měly točit v protisměru hodinových ručiček, aby tím vzduch natáhl nahoru.
Domácí ventilátor
Klasický ventilátor pouze víří vzduch po místnosti, nicméně jeho motor ve skutečnosti vzduch ohřívá. Jak zajistit efektivnější ventilaci? Nechte v mrazáku zmrazit lahev či jinou nádobu s vodou a umístěte je před ventilátor. Tak docílíte toho, že vám bude po místnosti proudit studený vzduch. Pokud je teplo extrémní, zmrazte dvě lahve a měňte je každých pět hodin.
Ochlaďte si postel
Pokud je vaše ložní prádlo vyrobeno ze syntetiky nebo ze saténu, nahraďte jej raději bavlněným nebo hedvábným povlečením. Bavlna totiž skvěle absorbuje pot a ochlazuje pokožku. Také vaše pyžamo by mělo být bavlněné – vaše pokožka bude potom lépe dýchat. Nebo spěte prostě bez pyžama.
Dalším skvělým způsobem je na chvíli uložit svůj polštářek do ledničky před tím, než půjdete spát. Pozor! Nikdy je ale nedávejte do mrazáku, mohlo by to poškodit celou strukturu látky.
V případě, že máte klimatizaci
Tento přístroj sice zabraňuje udržování horka, nicméně je také mnohokrát důvodem, proč jste nachlazení. Není totiž možno najít ten správný průměr. Pokud je zapnutá, je zima, pokud je vypnutá, je příliš horko. Je vědecky dokázáno, že nejlépe spíme při teplotě 18 stupňů Celsia. Snažte se tedy proto tuto teplotu v noci udržet. Mnoho klimatizací nabízí funkci udržení teploty díky termostatu. Pokud zrovna ta vaše klimatizace tuto funkci nemá, zavřete všechny oka, klimatizaci zapněte zhruba na tři hodiny a poté ji vypněte.
Obrázek: pixabay