Buckinghamský palác se obává, že Kate Middleton postihne stejný osud, jako princeznu Dianu

Fotografie: iStock

Manželka prince Williama, Kate, je jedním z nejoblíbenějších členů královské rodiny. Lidé ji milují i kvůli jejím nepřehlédnutelným podobnostem, které má s princeznou Dianou.

Stejně jako Diana, ani Kate nebyla od malička vychována v přísných mantinelech královské rodiny. Příchod do prostředí, kde vašemu životu najednou začnou vládnout předepsané protokoly, vyžaduje velký kus sebekázně. Abyste to zvládli, je potřeba cítit ze svého okolí podporu, které se princezně Dianě svého času moc nedostávalo.

Princ William si svou ženu hýčká

V obavách o to, že by mladá Kate mohla procházet stejně těžkým obdobím jako její předchůdkyně, udělal Buckinghamský palác vše pro to, aby Kate tuto náročnou cestu usnadnil. Poučili se z minulosti a věděli, že zásadním problémem u Diany byla její téměř naprostá izolace od blízkých lidí z předchozího života. Diana byla křehká a citlivá bytost, která izolaci a přísný protokol nenesla s lehkostí.

Především princ William neměl nejmenší zájem, aby jeho milovanou ženu stihl podobný osud jako jeho matku, která ve zdech paláce štěstí nenalezla. Aktivně se tak zapojuje do života její rodiny a s jejími rodiči i sestrou si vytvořili velmi blízký a pevný vztah. I na veřejnosti oba působí jako lidé, kteří se skutečně milují.

Obě mají mnoho společného

U Charlese a Diany však byla láska spíše jednostranná. Charles nemohl dlouho utajit svou náklonnost ke Camille Bowles Parker, jeho současné manželce. Z počátečního tušení se stala realita, manžel kterého Diana velmi milovala, chová city k jiné ženě. To byla pro už tak osamocenou Dianu jen další z ran, jež přispěla k pozdějším tragickým událostem.

Fotografie: Freepik

Zdá se, že Kate podobný osud nečeká, přestože má se svojí zesnulou tchyní mnoho společného a to především lásku k dětem a svému manželovi. Její vystupování na veřejnosti je vždy velmi srdečné. Ani jedna neměla problém předvést náročný sportovní výkon, ani se chovat láskyplně k úplně cizím dětem. Móda je pak kapitola sama pro sebe. Obě dvě totiž spojuje vynikající vkus. I když Kate nemůže zapřít, že některé její outfity jsou inspirované těmi, které vynesla už kdysi lady Diana.

O své zesnulé tchyni Kate pronesla, že by se s ní ráda setkala. Vnímá ji jako inspirativní ženu, ke které je třeba vzhlížet. Princ William ale pohotově dodal, že na Kate nikdy nebyl vyvíjen žádný tlak, aby snad nahradila princeznu Dianu. A nebylo by to ani možné, každý kráčí po své cestě a princezna Diana bude vždy jen jedna – a toho jsou si všichni velmi dobře vědomi.

Zdroj: Gesellschaft