Chlapec oslnil porotu svým zpěvem i projevem. Jedna píseň mu totálně změnila život

Fotografie: Depositphotos

Stydlivý chlapec si zpočátku vybral nešťastnou píseň pro oslnění poroty i publika v britské talentové soutěži. Jeho výkon však nakonec způsobil, že lidem v sále naskočila husí kůže.

Světové talentové soutěže mají jediný cíl, a sice najít jednoho jediného člověka, který porotu, publikum i diváky u televizních obrazovek okouzlí nejen svým vystoupením a talentem, ale i svou osobností. Někdy se však takových soutěžící najde mnohem více. V průběhu soutěže se může objevit tolik neznámých tváří, které se dotknou vašeho srdce, že už na ně nikdy nezapomenete, i když se nestanou vítězi.

Británii okouzlil dvanáctiletý chlapec

Kdysi dvanáctiletý Shaheen Jafargholi okouzlil svým vystoupením porotu i přítomné publikum v sále. Přes kostrbatý začátek nakonec vyšvihl takové číslo, o kterém se mluví ještě dnes po dlouhých 13 letech, kdy Shaheen vyrostl v 25letého mladého muže. Shaheen se rozhodl předstoupit před porotu s písní Valerie od Amy Winehouse. Když spustil, diváci i porota se netvářili příliš nadšeně. V sále byly vidět i některé posměšné úšklebky.

Volba písně je rozhodující

Ačkoli se to nemusí zdát, volba písně může zajistit buď postup, nebo vyřazení ze soutěže. Můžete umět zpívat, ale ne každá skladba může padnout k vašemu hlasu a projevu. Proto zkušený porotce Simon Cowell chlapce zastavil a upozornil jej, že jeho výběr písně není šťastnou volbou. Zeptal se ho proto, zdali nemá připravený trochu jiný repertoár.

Fotografie: Pixabay

Všem v sále naskočila husí kůže

Shaheen naštěstí nepřišel pouze s jednou písní. Jako alternativu měl připravenou skladbu Who’s Loving You, kterou původně zpívalo pěvecké uskupení Jackson Five. Po nerváku s písní Valerie najednou přišlo vystoupení, které nikdo nečekal. Shaheen všechny přítomné naprosto odzbrojil.

Jedna z porotkyň, Amanda Holden, přiznala, že z chlapcova zpěvu jí naskočila husí kůže po celém těle. „Tady můžeš vidět, jak jedna správná píseň může změnit celý tvůj život. Může pro tebe, mladíku, znamenat začátek něčeho výjimečného,“ okomentovala Shaheenovo vystoupení Amanda.

Mladík šlapal favoritce na paty

Favoritkou soutěže a následně i vítězkou tohoto ročníku byla všemi zbožňovaná Susan Boyle, která v castingových kolech byla jedním z největších překvapení. Na první pohled šedá myška, která působí, že si spletla velké pódium s amatérským karaoke v baru, oslnila porotu i publikum písní I Dreamed a Dream z muzikálu Bídníci.

Fotografie: Pexels

Jejím fanouškem byl i samotný Shaheen, jemuž se její zpěv velice líbil. Aniž by si to však uvědomoval, byl jí velikým konkurentem. Nakonec tento ročník soutěže sice nevyhrál, ale rozhodně není nijak zapomenut. Jeho výkon zůstal v srdcích mnoha lidí a dnes si už mladý muž plní svůj velký sen. Angažuje se jak ve zpěvu, tak i v herectví.

Zdroj: Twice