Chlapec se narodil bez rukou a nohou. Nyní však dokázal nemožné

Fotografie: Depositphotos

Rodiče byli zděšeni, když zjistili, že se jejich syn narodí bez končetin. Ovšem už od prvních momentů, co byl na světě, věděli, že bude výjimečný a dosáhne všeho, čeho si zamane.

Když se pár rozhodne založit rodinu, zpravidla nemyslí na nejhorší – že dítě nebude v pořádku. Těší se na novou životní etapu. Často se zdraví považuje za samozřejmost, ale bohužel tomu tak není. Tento chlapec se narodil bez horních i dolních končetin. Žádný zdravý člověk si takový stav nedokáže představit. Přesto si ale dítě nenechalo nic stát v cestě a dosáhlo něčeho, o čem si všichni kolem mysleli, že je nemožné.

Matka byla nejdříve v šoku

Když chlapcova matka podstoupila v 18. týdnu těhotenství ultrazvuk, neměla žádné obavy. Očekávala, že jí lékař řekne to, co pokaždé, a sice, že je vše v pořádku. Tato kontrola však ženě změnila život. To, co ultrazvuk odhalil, ji šokovalo. Její dítě nemělo ani ruce, ani nohy. Narodí se bez končetin.

„Když jsem zjistila, že nemá ruce ani nohy, myslela jsem si, že z něj bude jen živý tvor bez života. Vůbec jsem nevěděla, co čekat, myslela jsem si, že tohle je konec. Co takový člověk bez horních a dolních končetin může v životě dělat? Jaké může mít radosti? Všechno bude najednou problém,“ vzpomíná matka.

Fotografie: Pixabay

Vyrostl z něj odvážný chlapec

Ale z miminka s tímto hendikepem vyrostl silný a odvážný chlapec. Brzy všem dokázala, že je schopen všeho, čeho si zamane. Už v pouhých 2 měsících matka věděla, že je výjimečný. Když mu byly asi 2 měsíce, položila jsem ho na postel. Koutkem oka jsem ho sledovala. Dokázal se sám zabavit hračkou. Začala jsem plakat. Byl tak šťastný. Byla jsem na něj pyšná, věděla jsem, že dokáže všechno, co bude v životě chtít,“ vypráví hrdá matka.

Od toho dne chlapec nepřestával udivovat své rodiče. Ve svých 4 letech všechny překvapil a konečně měl za sebou první krůčky. Jeho otec stál před ním, povzbuzoval ho a jistil ho. Syn se smál. Když došel až k otci, celá rodina jásala. Tento magický okamžik je důkazem toho, že lidé jsou schopni dosáhnout čehokoli, a to bez ohledu na věk i odlišnosti.

Zdroj: Newsner