Chlebíčky obložené pizza směsí připravené za 10 minut stačí jen strčit do trouby

Přemýšlíte o tom, jaká chuťovka by se hodila na stůl pro vaše blízké? Vyzkoušejte připravit například chutné pizza sendviče, které máte připravené už do dvaceti minut. Ušetřený čas pak můžete věnovat sami sobě.

Jaké ingredience budete potřebovat na přípravu pizza sendvičů?

Obstarejte si tyto suroviny:

  • asi 150 gramů veky či bílého chleba
  • 1 kus pálivější papriky
  • 20 gramů čerstvého kopru
  • 2 lžíce majonézy
  • 1 velké rajče
  • 100 gramů uzené klobásky dle libosti
  • 100 gramů tvrdého sýra na strouhání (eidam, čedar nebo ementál)
  • sůl dle chuti

Jak postupovat při přípravě pizza sendvičů?

Nejprve si omyjte rajče, očistěte ho od stopky a pokrájejte na menší kostičky. Totéž učiňte i s uzenou klobáskou. Dále si omyjte a očistěte od semínek papriku a taktéž pokrájejte na malé kusy. Tvrdý sýr pak nastrouhejte nahrubo a kopr nasekejte najemno. Všechny suroviny v míse promíchejte s dvěma lžícemi majonézy a dosolte dle potřeby.

Kompletace pizza sendvičů a jejich zapékání v troubě

Hotovou směs navrstvěte na plátky veky nebo bílého chleba. Sendviče posléze vyskládejte na plech s pečícím papírem a dejte zapékat do trouby na cca 10 až 15 minut při teplotě 180 °C.

Servírování pizza sendvičů

Zapečené pizza sendviče podávejte ihned po zapečení. Nejlepší jsou ještě teplé. Hodit se budou jak ke skleničce kvalitního bílého vína, tak třeba k vychlazenému pivu. Přejeme vám dobré chutnání.

Tipy na závěr

Do směsi na sendviče nemusíte použít striktně výše uvedené ingredience. Možné je do pomazánky zakomponovat třeba i chilli koření, lisovaný česnek, černé vypeckované olivy pokrájené na menší kousky a místo klobásy lze zakombinovat třeba libovější kus šunky nebo slaninu. I klasický tvrdý sýr lze nahradit třeba parmezánem, mozzarellou, nivou, gorgonzolou. Dietáři zase mohou pokrm odlehčit light majonézou.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]