Choďte bosky, aneb víte, co je to bosování?

Bosování – neboli barefooting, chození bez bot, chůze bosky – je v současné době stále vyhledávanějším trendem. Tato aktivita začíná být nejen v České republice hodně populární a s příznivci této činnosti jako by se roztrhl pytel. A není se čemu divit! Kdo se bosování věnuje a přišel mu na chuť, jistě by vám potvrdil, že chůze bez bot je pro člověka mnohem přirozenější, než chůze v obuvi. Nemluvě o tom, že je to samozřejmě mnohem zdravější.

Ať chcete nebo ne, bosování zkrátka má něco do sebe. Jste připraveni jej zkusit?

Naprostá šílenost nebo příjemná a zdravá aktivita?

Co se barefootingu týče, rozděluje lidi na tři pomyslné skupinky. Někdo jej považuje za naprostou šílenost a vyjít do ulic bosky je pro něj nepředstavitelné, jiný se naopak bosování s chutí věnuje a nepřijde mu na tom nic divného, a pak je tu třetí skupinka, které se chůze naboso sice zamlouvá, chtěli by ji vyzkoušet, ale mají strach, co by na to řeklo jejich okolí. A teď ruku na srdce: Kam patříte vy?

Bosování – a co to vlastně je?

Ať už jste o tomto pojmu, který se skrývá pod mnoha názvy, slyšeli či nikoli, rádi vám tento aktuální trend blíže představíme. Bosování nepředstavuje nic jiného, než chůzi naboso. Zkrátka zujete boty a místo toho, abyste si po ulicích vykračovali v teniskách, půjdete bosí. Pro většinu lidí je odhalené chodidlo intimní záležitostí a vyjít mezi lidi bez bot, je pro ně skoro to samé, jako vyjít nahý. Možná za to může dnešní společnost, kde je společensky žádoucí chodit v obuvi.

Neodsuzujte, ale vyzkoušejte to!

Za chození bosky netřeba se stydět. Pokud vás tento fenomén zaujal, chcete si to vyzkoušet, ale zároveň máte předsudky, co by na to řekli lidé okolo, začněte někde, kde vás nikdo neuvidí. Třeba na vaší zahradě. Tam jste svými pány a kolemjdoucím čumilům může  být úplně jedno, co si na vlastním pozemku provádíte. Není na tom nic špatného. Až se dostatečně otrkáte, možná zjistíte, že chodit mezi lidmi bez bot, je příjemné a vůbec ne divné. A navíc pro vaše tělo je to maximálně příznivé!

Obrázek: FreeDigitalPhotos

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]