Nastražil skrytou kameru a předstíral náhlou smrt před svým kocourem

Fotografie: Medium69 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Představte si, že doma náhle zkolabujete. Jak na tuto neobvyklou situaci zareaguje vaše kočka? Podívejte se ve videu, nejspíš budete překvapeni.

Roztomilé koťátko, které si přinesete domů, si nejde nezamilovat. A tak se kočička stane miláčkem rodiny a má tu své pevné místo. Kočka ale není pes, na mnoho situací reaguje úplně jinak. Jednoho muže napadlo, že by rád věděl, jak by se jeho mazlivá kočička zachovala, kdyby předstíral náhlou smrt. Nutno říct, že její reakce ho příliš nepotěšila.

Chytá se za srdce a „umírá“

Krásný bengálský kocour Sparta žije se svým majitelem Corym. Ten se jednoho dne rozhodl, že vyzkouší, jak by jeho kočka reagovala na jeho náhlý kolaps. Spartě je už 10 let, je velmi mazlivá a svého pánečka dobře zná. Ve videu se můžete podívat na její chování, které majitele moc nepotěšilo, ale vás rozhodně pobaví.

Do záběru vstupuje Cory a chytá se za srdce, začne sténat a pomalu padá k zemi. Skončí na břiše s roztaženýma rukama a čeká, co bude dál. Ozývá se mňoukání a na scénu vstupuje jeho kocour. Je vidět, že mu tato situace připadá zvláštní, a pánečka nejdříve začne obcházet kolem hlavy. Pak mu čumákem šťouchne do dlaně a přesune se k jeho boku.

Kámo, to myslíš vážně?

Tady ho opět očichává a zkoumá, co se děje. Pak však udělá něco nečekaného. Poodstoupí bokem a lehne si na zem kousek od svého páníčka. Pak se přetočí na záda a vypadá to, že se chystá dát si šlofíčka. „Mrtvý Cory“ zvedne hlavu, podívá se na svou kočku, které, zdá se, nic nechybí, a říká: „To myslíš vážně?“ Kocour jen zvedne hlavu, nevzrušeně se na něj podívá a opět se vrátí do odpočinkové pozice.

ležící kočka
Fotografie: Freepik

Toto kouzelné video vidělo už přes milion lidí. Většina komentujících reakci kočky chválí. „Důvod, proč tě očichal, byl, aby se ujistil, že nejsi mrtvý. Pak zkontroloval tvé tělo, pravděpodobně si všiml tvého pulsu a usoudil, že spíš, nebo jsi v bezvědomí. Pokusil se ti mnout ruku, aby tě povzbudil k probuzení. Když to nešlo, rozhodl se zůstat po tvém boku, dokud se neprobudíš. To je docela racionální, láskyplné a logické chování,“ zněl jeden z komentářů.

Jak to tedy je? Prokoukl chytrý kocour pánečkovu hru a poté, co zjistil, že má tep a dýchá, se rozhodl, že se k odpočinkové hře připojí? Nebo mu bylo úplně jedno, co se s pánečkem děje, a prostě si dal šlofíčka? Posuďte sami. I když nedostanete jednoznačnou odpověď, video vás zaručeně pobaví a zlepší vám náladu.

Zdroj: Newsner