Smíchal Coca-Colu s obyčejným mlékem a nemohl uvěřit svým očím, co se stalo o 6 hodin později

Tento muž se rozhodl trochu experimentovat a nalil do Coca-Coly trochu obyčejného mléka. To, co se stalo o 6 hodin později, by opravdu nikdo nejspíše nečekal.

Na internetu lze najít spoustu videí, která se zaobírají bizarními experimenty. Je ovšem pravda, že právě výsledky těchto experimentů mohou mnohdy nechat všechny uživatele s ústy dokořán. Něco podobného se přihodilo tomuto muži, který se rozhodl nalít do plechovky Coca-Coly trochu mléka. Směs nechal 6 hodin na klidném místě a poté ukázal, co se stane. Nikdo nemohl uvěřit svým očím, co tato netypická kombinace způsobila.

Neuvěřitelná reakce Coca-Coly a mléka

Je vždy úžasné zjistit, jak oblíbené produkty, jako je například Coca-Cola reagují na různé prvky a určité podmínky – a to ať už ji smícháte s mentolovými bonbony, vyčistíte s ní záchod nebo ji uvaříte jako vodu. Přesně tato myšlenka napadla také tohoto muže, který se rozhodl přilít do nápoje trochu čerstvého mléka. Tento experiment není totiž tak populární a mnozí lidé ani neví, že existuje. Rozhodl se proto, že vyzkouší, co tato kombinace dokáže udělat během několika hodin na klidném místě.

Muž tak opatrně otevřel malou plastovou lahev Coca-Coly, přilil do ní mléko a následně směs uložil na stinné místo ve spíži. To, co se však stalo po šesti hodinách, nikdo nečekal. Celá tekutina jakoby ztratila černou barvu – ve skutečnosti se změní celé elementární složení oblíbeného nápoje, a to tak, že některé části se usadí na dně. Důvodem této reakce je především reakce kyseliny fosforečné, která je obsažena v Coca-Cole, s vápníkem obsaženém v obyčejném mléce. Níže se můžete podívat na video, kde je celý experiment zdokumentován:

Po zhlédnutí tohoto experimentu byste možná měli přehodnotit konzumaci tohoto oblíbeného nápoje, protože se jedná o jasný důkaz toho, jak může tento nápoj reagovat s vápníkem v kostech. Je proto důležité poznamenat, že nadměrné užívání koly či dalších nealkoholických slazených nápojů vás vystavuje většímu riziku vzniku závažných onemocnění, jako je například osteoporóza! Namísto toho si můžete raději dopřát zelený čaj nebo dobrou káva, která naopak vašemu tělu velmi prospěje.