Chtěla udělat dobrý skutek, místo toho se naivní žena nechala ve vlaku z Prahy do Košic napálit důchodkyní

Fotografie: Depositphotos

Rčení pro dobrotu na žebrotu zná asi úplně každý. Většině z nás se stalo, že nás někdo převezl. O to více nás pak mrzí, když je tím člověkem někdo, ke komu jsme zprvu projevovali kladné emoce.

Něco takového se stalo také naší čtenářce Hance, která se s námi podělila o nepříjemný zážitek, kterak se také nechala napálit, a to od ženy, která ji na první pohled připomínala její hodnou babičku. No, musíme mít na paměti, že „z pěkného talíře se člověk nenají“, a že někdy náš prvotní úsudek a dojem nemusí být ten správný. Samozřejmě takto to může být i naopak. Když se nám někdo nepozdává, ale nakonec zjistíme, že je to vlastně fajn člověk.

Cesta v lůžkovém voze

Hanka cestovala do Košic za svým přítelem a rozhodla se pro svou cestu využít lůžkový vůz. Když si po nástupu do vlaku začal rozkládat své věci na spodní „postel“, přistoupila k ní starší žena, která byla podle vzhledu asi ve věku její babičky. Vypadala neuvěřitelně unaveně a její oči byly plné smutku. Babička jí poprosila, zda by mohla využít její postel, protože je níže a jí se bude špatně vylézat nahoru.

Fotografie: depositphotos

Jízdenku dostala údajně od svých dětí, které na ní vždy chtějí ušetřit každou korunu, a tak si nemohla vybrat místo. Hance bylo babičky líto a zeptala se jí, jestli je s ní v kupé, ale babička odvětila, že má místo jinde, ale také na horní palandě a nikdo s ní nechce místo vyměnit.

Jelikož Hanu vždy rodiče vedli a vychovávali v úctě ke stáří, nemohla ženinu žádost jen tak ignorovat. I když se jí opravdu nechtělo vycházet ze svého kupé. Pochopila, že spodní postel je dražší než horní, ale co se dá dělat. Vzala si svou tašku a přesunul se do jiného kupé. Babička Hance samozřejmě nezapomněla poděkovat.

Fotografie: Depositphotos

Když na novém místě začala Hanka znovu rozkládat všechny své věci, všimla si, že nemůže najít svou kosmetickou taštičku s make-upem. Proto se rozhodla vrátit se do svého původního kupé, zda ji tam nenechala. Když se ke kupé blížila, uslyšela telefonický rozhovor babičky. Hned jsem ti říkala, že nemáš utrácet peníze. Dobře, že mě máš. Hlavní je najít naivního člověka!”. Hanka otevřela dveře kupé a uviděl muže, který ležel na její posteli. Nahoře se pak rozvalovala babička, se kterou si před chvíli vyměnila místa!

Hanka se zamračeně zeptala, co to má znamenat. Babička ale pohotově sdělila, že si vyměnila místo s mužem, protože dole hrozně táhlo. Hanka by jí to byla bývala i věřila, kdyby předtím neslyšela rozhovor této vykutálené dvojice. Byla z celé situace znechucená, a zlobila se na sebe, že se nechala takto napálit. Celou situaci běžela oznámit průvodčímu, který babičku i jejího kumpána vyprovodil a Hanka se vrátila zpět na své místo.

Zdroj: Hanka C. – Čtenářka

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]