Chutná kuřecí roláda, kterou zaručeně zvládne i začátečník

Že je kuřecí roláda složitým jídlem, při kterém je třeba vykostit kuře? Rozhodně tomu tak být nemusí. My se podíváme na recept pro začátečníky. Díky tomu mohou skvělé sváteční jídlo připravit i ti, kteří si v kuchyni nejsou až tak jisti. Pokud nevěříte, vyzkoušejte to a přesvědčte se o tom sami. Je to jednodušší, než si myslíte. Místo kostění kuřete totiž stačí využít kuřecí prsa.

Co budete potřebovat?

Aby se kuřecí roláda povedla, je třeba dodržet předepsaný soupis surovin. Jedině tak vznikne kombinace těch správných chutí, které zaručeně ocení každý, komu dáte své dílo ochutnat. A věřte, že se lidí budou jenom oblizovat. Stačí mít k dispozici:

  • 1 velké kuřecí prso
  • 4 plátky slaniny
  • 2 plátky šunky
  • 2 plátky sýra
  • 2 vařená vejce
  • 1 cibuli

Daný předpis je na jeden kousek rolády, ideálně jednu větší porci. Podle toho, kolik jich budete dělat, upravte množství. Dále si připravte také trochu olivového oleje, sůl a pepř na dochucení a také minimálně jednu sklenku bílého vína.

Jdeme tvořit roládu

Nebojte se složitostí. Když máte kuřecí prso, nařízněte ho tak, aby vznikla jedna velká plocha. Tu můžete rukou i lehce rozklepat. Když jste spokojeni, již můžete začít s tvorbou náplně. Začněte slaninou, potom přidejte sýr, následně šunku a potom také vajíčka. V tu chvíli už je třeba trocha zručnosti, jelikož bude potřeba roládu zabalit. Není to až tak nic těžkého, stačí jenom trochu cviku. Aby držel tvar, použijte buď provázek, nebo různé jehly na špízy, stejně jako pomohou také párátka.

Pečte v troubě

Jaký je další postu? Už velmi jednoduchý. Nakrájejte cibuli na plátky a dejte ji na dno zapékací mísy. Polijte olejem a zalijte bílým vínem. Dále na cibuli položíte svou kuřecí roládu a vše vložíte do trouby rozehřáté na 180 stupňů Celsia. Doba pečení by měla být zhruba 1 hodinu. Následně vyndejte, nechte pár minut odpočinou a můžete servírovat. A to s velmi chutnou omáčkou, kterou vytvořila na dně pekáče směs bílého vína a cibule.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]