Čistila si uši vatovými tyčinkami, ale ty způsobily infekci, která jí začala požírat mozek. Teď žena varuje veřejnost

Fotografie: Depositphotos

Lidé jsou zvyklí, že si uši čistí pomocí vatových tyčinek. Ty by však bylo dobré čas od času odložit, jelikož tato žena kvůli tomu málem přišla o sluch, a navíc dostala infekci, která ji málem zabila.

Mezi základní hygienu patří kromě mytí těla také čištění zubů, česání vlasů a mnoho dalších aktivit. Mezi ně se řadí také čištění uší pomocí vatových tyčinek, které lidé praktikují velice často a někdy i v případě, že si ráno už uši čistili, jen je momentálně trochu svědí. Touto aktivitou si však mohou přivodit zdravotní problémy, stejně jako tomu bylo u této ženy.

Vatové tyčinky lidé používají už dlouho

Dříve byly vatové tyčinky primárně plastové, ale z důvodu ekologie se nyní vyrábí z papíru. Stále si však najdou mnoho uživatelů, kteří je používají pravidelně. S vatovými tyčinkami si nemusíte čistit pouze uši, ale také například šperky nebo těžko dostupná místa, jelikož jsou malé. Tato žena je však brala úplně každý den k tomu, aby si vyčistila uši.

Zbavte se nečistot jednoduše

Jelikož je společnost vcelku hodně pohodlná a ráda si usnadní práci, když to jde, většina lidí volí tu nejjednodušší cestu, když mají něco udělat. Tato žena používala každý den vatové tyčinky k tomu, aby si vyčistila ušní maz, ale za nějakou dobu zjistila, že začíná mít zdravotní problémy právě v oblasti uší.

Zdravotní komplikace

Zanedlouho se u této ženy objevily zdravotní komplikace, které zahrnovaly potíže se sluchem. V oblasti uší začala mít velké bolesti a myslela si, že je to hlavně kvůli tomu, že si špatně vyčistila uši a má v nich hodně ušního mazu. Raději si tedy začala čistit uši ještě více, aby se těchto problémů zbavila.

Její problémy se postupně zhoršovaly a jelikož si žena už nevěděla rady, zašla za odborníkem, aby jí poradil. Lékař jí sdělil, že má pravděpodobně zánět středního ucha a dal jí léky, které by jí měly pomoci. I když se pacientka řídila pokyny lékaře a dodržovala vše, co má, její stav se zhoršil natolik, že jednoho dne objevila na vatové tyčince krev. Ta ji vyděsila tak moc, že se rovnou vydala do nemocnice.

Lékaři byli zděšení

U ženy lékaři provedli všechna potřebná vyšetření, díky nimž bylo zjištěno, že má žena bakteriální infekci, která jí napadá mozek, část ucha a lebku. Protože lékaři věděli, že nesmí na nic čekat, okamžitě ženu převezli na operační sál, kde jí museli odstranit část infikované tkáně a také došlo k rekonstrukci zvukovodu.

Fotografie: Freepik

Celá operace trvala přes 5 hodin a během zákroku lékaři nalezli v uchu několik bavlněných vláken. Infekci ženě způsobilo čištění uší vatovými tyčinkami, ale naštěstí nyní nemá žádné následky. Všichni ostatní lidé by však měli brát tento příběh jako ponaučení a raději k vyčištění uší zvolit jiný způsob, jako jsou například spreje do uší, jež také dokážou odstranit přebytečný maz.

Zdroj: Livescience