Novinář střežil tajemství o smrti princezny Diany přes 20 let. Nyní přiznal, jak to celé bylo

Fotografie: Depositphotos

Britská princezna Diana by 1. července letošního roku oslavila své 62. narozeniny. Bohužel zahynula při tragické autonehodě před více než 20 lety a její smrt nadále vyvolává spoustu kontroverzí.

Princezna, její milenec Dodi al-Fayed a řidič Henri Paul přišli o život při nehodě, která se stala v pařížském tunelu. V té době měli v patách média a paparazzi byli takřka na každém rohu. Samotná příčina autonehody vyvolala mnoho otázek a dodnes ve světě kolují různé spekulace. S jednou nedávno přišel novinář Andrew Neil, který se podělil o podrobnosti této smrtelné autonehody.

Nesnesitelná pozornost médií

Ukázalo se, že milenec Diany měl plán, jak uniknout fotografům tím, že opustí pařížský hotel Ritz spodní cestou. Přesto se fotografům nevyhnuli a Dianu rozrušila intenzivní pozornost médií. Dodi se ji pokoušel chránit, ale marně. Museli tedy přijít na jinou variantu, jak se vyhnout fotografům. Dodiho otec Mohamed se snažil milostnou dvojici přesvědčit, aby zůstali v hotelu a uklidnili se.

Co se mohlo stát?

Dodi svého otce nevyslechnul a stále trval na svém. Jejich hlavním cílem bylo, aby se dostali pryč od fotografů. Nakonec Mohamed ustoupil a dal jim povolení opustit hotel zadní částí. To se však dvojici stalo osudným. Po nehodě nesl těžký pocit viny a přemýšlel o tom, co by se mohlo stát, kdyby jejich plán jednoduše neschválil.

Česko zasáhla strašná zpráva ze světa hudby a divadla. Mnohokrát oceněná herečka už odpočívá v uměleckém nebi

Svět byl její smrtí zdrcen

Dianina smrt otřásla celým světem a otázky, jak se to mohlo stát, nikdy nebyly plně zodpovězeny. Diana byla známá jako žena, která překračuje hranice, a nebála se porušit britskou etiketu a být sama sebou. Byla všemi milována pro svou opravdovost a vřelost. V očích veřejnosti byla považována za jednoznačnou jedničku v celé královské rodině.

Zdroj: Onlinenytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]