Mezi méně častý příznak cukrovky může patřit i nepříjemný zápach z úst. Dejte si ale pozor i na ostatní méně známé projevy

Fotografie: Depositphotos

Když člověk trpí cukrovkou, znamená to, že hladina cukru v jeho krvi je až příliš vysoká. Musí se tak začít urychleně léčit.

Diabetes je běžné onemocnění, které bohužel může vést až k život ohrožujícím následkům, pokud se nezačne urychleně léčit. Při této léčbě je třeba dodržovat určitá pravidla, nesmíte to podcenit. Pokud je cukrovka diagnostikována včas, lze se vyhnout nepříjemným následkům. Které příznaky mohou upozornit na neobjevenou cukrovku? Více prozradil lékař Michael Dansinger.

Časté chození na záchod

Toto je jeden z nejčastějších příznaků cukrovky. Pokud člověk touto nemocí trpí, je u něj běžné, že chodí na záchod mnohem častěji, než všichni ostatní lidé. Je to způsobeno tím, že se tělo snaží zbavit přebytečného cukru v krvi a ledviny tak musí opravdu tvrdě pracovat. A při přetížení ledvin se člověku začne chtít vážně hodně močit.

Fotografie: Depositphotos

Rozmazané vidění

Diabetes tělo hodně dehydratuje, mnoho nemocných ztrácí tekutiny, a to také ovlivňuje obsah tekutin v očních bulvách. Pokud je vaše oko suché, vaše vidění se logicky zhorší a pokud to nezačnete urychleně řešit, může se stát, že o zrak přijdete úplně. Není dobré tuto nemoc podceňovat.

Neustálý hlad

Pokud se u vás cukrovka teprve rozjíždí, je dost běžné, že budete pociťovat vážně velký hlad. Děje se to z toho důvodu, že nemůžete správně kontrolovat hladinu cukru v krvi. Také se můžete setkat s tím, že budete mít chuť na věci, které jste nikdy před tím nejedli a nechutnaly vám. Vaše chuť k jídlu bude jako horská dráha.

Fotografie: Pexels

Častá žízeň

Pokud máte neustále žízeň, ale nepomáhá vám se napít, může to být příznak cukrovky. Čím více pijete, tím více samozřejmě musíte močit. Pokud tato neustálá žízeň přetrvává delší dobu, může to znamenat, že se nejedná o dočasný problém, může to být totiž známka extrémní dehydratace.

Zápach z úst

Cukrovka dokáže ovlivnit i váš dech. V takovém případě bude zapáchat jako odlakovač na nehty. Rozhodně nikdy nepodceňujte tyto příznaky, ať už si jich všimnete u sebe nebo u kohokoliv jiného. Pokud se totiž na tuto nemoc přijde včas, může to zachránit život, takže buďte obezřetní.

Zdroj: WebMD

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]