Šťavnaté dekorace z čerstvého ovoce

Chutné a šťavnaté plody, které našemu tělu dodávají vitamíny, mohou polechtat jednak naše chuťové buňky, ale potěšit nejedno oko. Ovoci, které na talíři vypadá skvěle, málokdo odolá. Mnohdy se můžeme setkat u dětí s tím, že některé druhy ovoce odmítají. Možná, že když jim vyrobíte ovocné lízátko, špíz, mističku ve tvaru kytičky či ovocnou kostku se dítko do ovoce rádo pustí.

Na složitější dekorace jsou potřebné odbornější pomůcky a vykrajovátka. Avšak při některých ovocných dekoracích si vystačíte s vykrajovátkem na cukroví, které doma většinou má každá hospodyňka a ostřejším nožíkem. Společně si dnes popíšeme nějakou tu ovocnou parádu, kterou zvládnete, jak se říká levou zadní. Ať už překvapíte hosty něčím netradičním nebo potěšíte děti u polední svačinky.

Ovocná kostka

Na ovocnou kostku budete potřebovat dva druhy ovoce a tvaroh či sýr. Nebo pouze tři druhy ovoce. Ovoce i sýr si nakrájíte na stejně velké kousky a skládáte do kostky. Pomoci vám mohou párátka, která zajistí stabilitu. U malých dětí však musíte dát pozor, aby se neporanily. Na talíři pak ještě ozdobíte lístky máty a rybízem nebo jiným ovocem. Kolečka pomeranče, jahody, hroznové víno, cokoliv vás napadne.

Kytičková mistička

Pokud máte doma odborné pomůcky pro vykrajování ovoce, budete to mít mnohem snadnější. Zvládnout se to však dá i pomocí ostrého nožíku. Vydlabané jablíčko pak naplníte drobným ovocem nebo ovocem, které nakrájíte na malé kousky. Tyto ovocné ozdoby jsou výborné i na různé dětské párty, kdy se postaráte dětem o zdravé mlsání.

Čerstvé ovoce

Ovocné tvary

Nyní přicházejí na řadu zmiňovaná vykrajovátka na cukroví. Použít se dá jablko, hruška, dýně, ananas, meloun a další druhy ovoce. Některé poházíte jen tak do mističky a jiné napíchnete na párátka a špejle, jako lízátko. Rovněž můžete vytvořit ovocný špíz a zapíchat do misky, kterou vytvoříte z vydlabaného melounu či ananasu. Věřím, že vás napadne u tohoto tvoření spoustu skvělých nápadů.

Obrázky: FreeDigitalPhotos