Dekorace z těstovin

Když se řekne těstoviny, každý si představí špagety, kolínka, mušličky a k tomu smetanovou či rajskou omáčku, sýr, kuřecí maso a jiné laskominy. Těstoviny je možné připravit na sto a jeden způsobů. Avšak je rovněž možné je využít i jinak. S pomocí lepidla a spreje můžete vykouzlit z těstovin vánoční ozdobu na stromeček, závěsný věneček na dveře a spoustu dalších úžasných dekorací. Těstoviny spolu s dalšími potravinami, jako jsou zrnka kávy, fazole, rýže, hrách, čočka mohou vytvořit v průhledné sklenici mozaiku, která ozdobí nejednu kuchyňskou polici. Dnes se však zaměříme čistě na výrobky z těstovin. Jedno je však už předem jisté. Tyto těstoviny už nikdy nebudete připravovat k jídlu, ale rozhodně jejich využití nebudete litovat.

Těstovinový věnec nebo svícen

Na tento věnec budeme potřebovat několik druhů těstovin. Mašličky, vřetena a mušličky. Klidně mohou být i kolínka. Z kartónu si vystřihneme kruhový podklad, na který budeme lepit těstoviny. Nejlépe se mi v praxi osvědčila tavná pistole. Těstoviny klademe hustě jednu vedle druhé a vytvoříme ještě i druhé patro, kde už nemusíme těstoviny dávat tak hustě, ale jen sem tam. Pokud chceme mít věnec pouze v jedné barvě, nalepíme doprostřed mašliček korálky a poté sprejem přestříkáme. Jestliže chcete korálky rozdílné barvy, nalepíte je až nakonec. Nyní přivážeme širokou mašli a věnec je hotov. Stačí už jen zavěsit na požadované místo. Krb, dveře, stěna nebo jen položit na jídelní stůl, jako dekoraci. Stejně tak lze nechat při tvoření věnce místečka pro vsazení svíček a máte na světě těstovinový svícen.

Těstovinová hvězda

Slepením kytiček a mušliček ve správném pořadí vytvoříte vánoční hvězdu, kterou přetřete průhledným nebo bílým lepidlem a posypete třpytkami. Bude vypadat jako by jí poprášil čerstvý sníh. Zavěsit se dá jak na stromeček, tak do okna nebo jiné místo.

Těstovinové mašličky

Mašličky se dají opět natřít lepidlem, ale použít lze i lak na nehty s třpytkami nebo můžete použít lak ve spreji a opět hvězdičky poprášit třpytkami v sypkém stavu. Přivážete provázky (vyšívací bavlnka) a nazdobíte stromeček nebo větvičku. Přeji úžasné vánoční tvoření a spoustu krásných výrobků.

Fotografie publikována se svolením KEKO64 Photography Photography/FreeDigitalPhotos.net