Díky novému způsobu pěstování budou fialky nejkrásnější ozdobou vašich parapetů. Takové květy jste ještě nikdy neměli

Fotografie: Depositphotos

Africké fialky jsou oblíbené pokojové rostliny, o které není příliš náročná péče, ale přesto někdy nechtějí kvést. Podívejte se na několik triků, jak se správně o tyto květiny starat.

V domácnosti zdobí parapety nejčastěji pokojové rostliny, o které není příliš náročná péče. Jen málo lidí si domů pořizuje květiny, které vyžadují vcelku náročnou péči a jejich pěstování není jednoduché. Pokud si chcete domů pořídit africké fialky nebo už nějaké máte a nevíte, jak se o ně správně starat, podívejte se na správný postup.

Přesazujte fialky včas

Jestliže už doma fialky máte nebo si je chystáte pořídit, vždy se zajímejte o to, jak dlouho jsou ve květináči, ve kterém si je pořizujete nebo pěstujete. Fialky by se totiž měly vždy po roce přesadit do jiného květináče a nejvhodnějším obdobím pro tuto aktivitu je jaro nebo podzim. V zimě a v létě se pokuste přesazování vyhnout, jelikož v tomto období fialky hůře zakořeňují a rostlina by mohla zahynout.

Zvolte vhodné květináče pro pěstování

I když se vám možná v zahradnictví líbil keramický růžový květináč, zvolte pro fialky raději plastové, v nichž zemina vysychá pomaleji. Při použití jiných květináčů občas dochází k tomu, že když se spodní listy květiny dotýkají tohoto materiálu, začnou vadnout. V případě, že i přes toto varování chcete použít keramický květináč, dejte pod spodní listy fialky kokosové vlákno, které zabrání škodám.

Africké fialky by měly mít spíše menší květináč, než je samotná rostlina, protože když budou mít velký, budou se soustředit hlavně na tvorbu listů a ne květů. Ideální květináč pro dospělou fialku má průměr přibližně 10 až 12 cm. Výška květináče by měla být stejná, jako je samotná výška fialky. Tato pokojová rostlina nemá moc hluboké kořeny, takže není potřeba vyšší květináč.

Fotografie: Pixabay

Vhodné podmínky pro africkou fialku

Až se budete zamýšlet nad tím, jaká zemina je pro fialku vhodná, vždy si pamatujte jednoduché pravidlo. Půda pro fialky by měla být kyprá, lehká, vlhká a prodyšná. Pokud budete mít možnost, tak nejlepší volbou je použití zahradní půdy s rašelinou a pískem. Při přesazování dávejte pod fialku do květináče menší kamínky, které zabraňují úbytku hlíny z květináče.

Fotografie: Depositphotos

Kam umístit africkou fialku

Jakmile budete řešit, kam umístit nově přesazenou africkou fialku, určitě byste měli zvolit místo, kde není mnoho stínu nebo slunce. Ideální je tedy parapet směrem na východ nebo severozápad. Africké fialky nesnáší průvan, kvůli kterému by mohly zahynout, a proto je potřeba si na tento fakt dávat velký pozor. Nejlepší teplota pro fialky je mezi 18 a 25 °C. Přes zimu jim nevadí ani 15 °C, ale v tu chvíli musíte myslet na to, abyste květinu zalévali mnohem méně, než tomu bylo doposud.

Zdroj: GardeningKnowHow

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*