Hrobník popsal souvislosti s pohřbíváním. Popel, který se nevejde do urny, si mohou pozůstalí odnést

Fotografie: Depositphotos

Pohřební průmysl, dosud pro mnohé obklopený záhadou, se stal předmětem odkrývání tajemství díky panu Robertovi, hrobníkovi s rozsáhlým publikem na TikToku.

S více než 200 000 sledujícími sdílí na svém profilu nejen podrobnosti o své práci s mrtvými, ale také informuje komunitu o právech v procesu pohřbívání blízkých. V jednom ze svých nedávných příspěvků na TikToku šokoval pan Robert své publikum, když otevřeně hovořil o kremačních praktikách. Zvláštní otázka týkající se toho, co se stane s popelem, který se nevejde do urny, vedla k odhalení nečekaných pravidel pohřebních ústavů.

Otevřel diskuzi v opozici s pohřebními ústavy

Hrobník vysvětlil, že v takovém případě je první povinností kontaktovat příbuzné zesnulého, čímž by měl být umožněn nejideálnější způsob pohřbu. V diskuzi s výhradně polskou komunitou také řešil problematiku popela zesnulého, který se sem tam nevejde do urny. V tomto případě doporučil pozůstalým vzít si s sebou relikviář s popelem zesnulého. Zároveň zdůraznil, že odmítnutí pohřebního ústavu udělit souhlas k relikviáři je protiprávní.

Oblíbenost relikviářů

Zajímavým zjištěním bylo, že mnozí vytváří šperky z popela zesnulých, což podtrhuje neobvyklý a osobní přístup k zachování památky na milovaného zesnulého. Všeobecně, jak také poukazuje polský web Fakt, se spousta lidí rozhodla využít relikviářů k zachování památky svých zesnulých blízkých. Právě do nich poté lidé vkládali dané cennosti. Takové loučení s blízkými bývá pro mnohé všeobecně obtížné, stejně tomu bylo i v případě padlého vojáka, jehož příběh jsme popisovali na našem webu SvětKreativity.cz.

@robas000 Odpowiadanie użytkownikowi @grzegorzkowal355 ♬ dźwięk oryginalny – Grabarz

90letou ženu prohlásili za mrtvou. Zaměstnanec krematoria si však všiml, že stále dýchá

Polští občané přistupují k tématu smrti po svých

Příspěvek na TikToku poukázal na to, jak polská komunita může individuálně přistupovat k tématu smrti a pohřbu. Tím se také odkryla pestrost různých možností a nečekaná kreativita v tématu vzpomínání na ztracené milované. Polská komunita svými tradicemi tedy rozhodně zasáhla svět sociálních sítí. Na druhou stranu, podobným způsobem zaujala i komunita Američanů, která údajně tradiční pohřby preferuje čím dál méně. Jejich situaci popisuje BBC.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]