Takto žije dívka, která stárne osmkrát rychleji než průměrný člověk. Trpí extrémně vzácnou nemocí

Fotografie: Depositphotos

Sedmiletá dívka kvůli svému onemocnění vypadá mnohem starší, než ve skutečnosti je. Toto je její život.

Sedmiletá dívenka z Anglie trpí vzácnou nemocí zvanou progerie. Dívka tak vlastně zápasí s časem, protože stárne mnohem rychleji než normální člověk. Asi byste byli smutní, kdybyste se něco takového dozvěděli, ale tato holčička je plná života a neustále se usmívá. Zkrátka i takovou nemoc umí brát pozitivně.

Onemocnění je velmi vzácné

Ashanti je prvorozená dcera svých rodičů a narodila se jako úplně normální a zdravé miminko. Jenže se jí brzy na břiše objevily velké pigmentové skvrny. Diagnóza lékařů všechny vyděsila: dětská progerie neboli Hutchinsonův-Gilfordův syndrom, vzácný stav postihující jedno z několika milionů dětí.

Onemocnění je dokonce tak vzácné, že si lékaři vzpomenou na všechny děti, které jím trpěly. Onemocnění začíná v kojeneckém věku velkými pigmentovými skvrnami. Později děti začnou trpět na věci, které trápí starší lidi. Rozvíjejí se u nich onemocnění srdce a cév, cukrovka, vypadávání vlasů a zubů i ztráta podkožní tukové tkáně.

Nedožívají se vysokého věku

Kosti začnou křehnout, na kůži se objeví vrásky a tělo se úplně zkroutí. Děti rovněž nevyrostou do výšky, většinou měří do 120 centimetrů. Je jasné, že se tyto děti nedožívají vysokého věku. Nejdéle žil muž, kterému bylo 20 let, když zemřel. Tak dlouho žil ale jen proto, že se o něj jeho rodiče velmi dobře starali. Ashanti se však snaží žít co nejlépe to jde a přes to všechno je to šťastná a usměvavá holčička.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*