Donedávna nejdéle žijící siamská dvojčata zemřela. Příběh bratrů Galyonových, kteří se dlouhá léta prali s nepřízní osudu

Fotografie: Depositphotos

Život siamských dvojčat je stále tak trochu vzácností i v dnešním moderním světě. Ovšem současná lékařská péče jim dává možnost dožít se vysokého věku. Jako tomu bylo i u Donnieho a Ronnieho.

Donnie a Ronnie Galyonovi jsou zřejmě nejznámější siamská dvojčata na světě, která předčila veškerá očekávání nejen lékařů, ale všech lidí, kteří sledovali jejich neuvěřitelný příběh. Nejdéle žijící siamská dvojčata historie jsou zapsána v Guinnesově knize rekordů a jejich neobyčejný život může být inspirací pro všechny, kteří bojují s nepřízní osudu. Nyní se jejich čas naplnil. Dvojčata zemřela přirozenou smrtí v hospici v americkém Daytonu ve státě Ohio a dle svých vlastních slov žila dobrý a šťastný život.

Pracovala v cirkusech a kabaretech

Donnie a Ronnie se narodili 28. října 1951. Když přišli na svět, na první pohled bylo jasné, že se nebude jednat o obyčejné chlapce. Jako siamská dvojčata byla spojena v oblasti pasu, každý z nich měl vlastní srdce, žaludek a nohy. Společná měla střeva, anální otvor a penis, nad kterým měl větší kontrolu Donnie. Chodit se naučila, když jim bylo 2,5 roku. Zpočátku pro ně bylo obtížné sehrát se a střídat se, kdo z nich zrovna teď bude chodit pozpátku. Živila se prací v cirkusech a kabaretech.

Považovali je za rockové hvězdy

Dvojčata potřebovala platit účty za péči lékařů a ještě ke všemu musela finančně zajistit i svých 9 sourozenců. Jejich příjem byl hlavní pro uživení rodiny. Jejich starší bratr Jim uvedl, že Donnie a Ronnie jsou živitelé a chlebodárci celé rodiny, byli jako rockové hvězdy ve světě showbyznysu. Na světě neexistoval nikdo, kdo by je neznal. Jejich sláva přinášela domů další a další peníze.

Jenže jejich zdravotní stav vyžadoval čím dál tím více péče, proto byla nucena v roce 2001 zmizet z pódií i televizních obrazovek. Ronnie prodělal plicní infekci, oba bratry sužovala artritida a bylo potřeba se o ně postarat. Dvojčata už nebyla hlavními živiteli. Nyní si je vzal pod svá křídla starší bratr Jim společně se svou ženou. Svůj dům upravili tak, aby se k nim mohli Ronnie a Donnie nastěhovat. V roce 2014 je však čekal další hvězdný okamžik.

Nejdéle žijící siamská dvojčata

V roce 2014 byli Donnie a Ronnie zapsáni do Guinessovy knihy rekordů jako nejdéle žijící siamská dvojčata na světě. Dokonce překonali i čínské bratry Changa a Ega Bunkerovy, první zdokumentovaná siamská dvojčata na světě, která se dožila věku 62 let. Donnie a Ronnie je přežili o celých 6 let, když 4. července 2020 zemřeli ve věku 68 let v americkém hospici.

Ačkoli byl jejich život bizarní, náročný a pro některé lidi nepochopitelný, dle jejich vlastních slov dvojčata žila dobrý a kvalitní život, což může být pro jejich rodinu a blízké přátele útěchou. Stejně tak že vydechli naposledy společně, ani jeden z nich nebyl v době smrti sám. Jako celý život, i v tuto chvíli zde byli jeden pro druhého.

Zdroj: HuffPost