Dívky se narodily srostlé hlavami. Rodiče se rozhodli pro extrémně náročnou operaci. Výsledkem byli překvapeni i samotní lékaři

Fotografie: Depositphotos

Siamská dvojčata jen zřídka přežijí, ale tyto dívky budou žít normální život díky profesionálním lékařům.

Sestry Erin a Abby Delany se narodily se spojenými hlavami. Nebylo vůbec jisté, jestli vůbec přežijí, ale díky lékařům, kteří provedli dlouhou, ale úspěšnou operaci, všechno dopadlo dobře. Rodiče souhlasili s velmi riskantní operací, aby dívky mohly vést plnohodnotný život. Velký lékařský tým v Dětské nemocnici ve Filadelfii se na tuto operaci připravoval celé měsíce a nakonec trvala dlouhých 11 hodin.

Podařilo se je oddělit

Když se tyto dvě holčičky narodily, nemohl nikdo uvěřit svým očím. Do toho nebylo vůbec jisté, jestli to tyto dvě miminka zvládnou. Naštěstí se chirurgům podařilo sestry bezpečně a bez komplikací oddělit. Vypořádali se s masivním krvácením a dokázali skutečný zázrak. Nyní bude každé z dvojčat vést normální život a mít možnost založit vlastní rodinu.

Maminka těchto dívek Heather Delaney říká, že její holčičky sice procházejí těžkým obdobím, ale jsou velmi šťastné. Po operaci strávily Erin a Abby pět měsíců v nemocnici pod lékařským dohledem. Teprve poté mohly být propuštěny domů. Podle matky dvojčat se obě dcery vyvíjejí dobře. Erin se jako první naučila sedět a Abby se už umí otáčet.

Jsou velmi šikovné

Holčičky jsou velmi zvídavé a po tom všem, čím si prošli, se ničeho nebojí. Zpočátku se sice necítily dobře, protože spolu byly odjakživa. Ale nyní už si zvykly na to, že každá může objevovat svůj vlastní svět sama. Jejich rodiče nemohou být šťastnější, protože chtějí především to, aby jejich holčičky byly zdravé. Sice zpočátku nikdo nevěřil tomu, že budou moci žít plnohodnotné životy, ale všechno dobře dopadlo.

Zdroj: Gesellschaft