Skutečné záběry obřích miminek: Dvojčata vážila po 7 měsících až 3x více kg než po porodu

Fotografie: Glow / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Mít dvojčata je požehnání pro každou maminku. Většina z nich se ale rodí o něco dříve, než  je tomu u jednoho dítěte, a ve většině případů jsou i menší a lehčí. Tato dvojčátka z Ameriky jsou však výjimkou.

Když žena otěhotní, obvykle je to obrovská radost pro celou rodinu. V případě početí dvojčátek je ta radost dvojnásobná. Avšak spousta matek dvojčat je strašena předčasným porodem a nízkými porodními váhami i mírami dětí. Mladá maminka z USA však dokázala něco neuvěřitelného. Její drobné tělo vytvořilo dva další životy, které se navíc narodily s až neuvěřitelnými mírami. Mezi ostatními dětmi jsou velkou raritou.

Neuvěřitelně velká dvojčata

Dvojčata se ve většině případů rodí maličká oproti jiným dětem a začátek svého života tráví na neonatologii. Ale v americké Minnesotě se narodily dvě výjimky. Dvaadvacetiletá maminka Alexis Larue je drobná žena měřící 160 cm, která před otěhotněním vážila pouhých 108 liber (necelých 49 kg). Během 38 týdnů těhotenství s dvojčaty přibrala na 180 liber (81,5 kg). V březnu Alexis porodila v 9:22 děvčátko jménem Camila, které vážilo 6 liber a 6 uncí (2,89 kg), a její sestru Elenu, jež byla jen o jednu unci těžší.

Avšak ve věku sedmi měsíců svou váhu od narození ztrojnásobily. Nyní každá váží 21 liber (přes 9,5 kg). Alexis sama byla šokována, jak rychle její dvojčátka rostou, a dodává, že běžně děti v tomto věku váží 5 kg nebo i méně. S celkovou hmotností 13 liber (5,9 kg) přišly holčičky na svět a od té doby velmi rychle rostly. Jejich otec měří 180 cm a takto rychlý růst dvojčat na téměř 74 cm po necelých šesti měsících tak šokoval celou rodinu.

Matka dvojčat na sociální platformě

Podle maminky Alexis jsou obě holčičky na vrchní hranici v poměru hmotnosti k výšce. Přiznala se, že musí velmi často kupovat nové oblečení. V sedmi měsících nosí oblečení pro 12–18měsíční děti. Alexis se však brzy po narození dvojčat doma nudila, proto své děti začala natáčet na tiktok. Pár ale netušil, jakou pozornost svými videi vzbudí. Na platformě získala více než 24 milionů lajků a jejich účet má více než 700 000 sledujících. Aby matka dokázala, že jsou její dcery opravdu tak velké, jak vypadají, sdílela video, na kterém je opakovaně měří.

@themejiafamilyofficial #greenscreen ♬ original sound – Ju & Chan

Sledující mají pochyby o pravosti záběrů, ale Alexis trvá na tom, že je rozhodně nijak neměnila, neupravovala, ani nepoužila žádný filtr. Divákům se zdál docela vtipný obrázek, kde Alexis vysoká 160 cm a vážící jen 52 kg drží obě svá miminka současně. Jeden ze sledujících Alexis poznamenal, že vypadají jako osmileté děti, a další napsal, že kdyby stály na sobě, jsou větší než Alexis. Objevila se také tvrzení, že matka své děti překrmuje, což ona ale vyvrátila. Podle jejich dětského lékaře jen rychle dospěly.

Zdroj: Best Baby Story

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]