Náhradní matka porodila dvojčata. Test DNA pak odhalil jedinečnou věc, kterou lékaři viděli poprvé v životě

Fotografie: Pixabay

Není nic zvláštního na tom, že ženy, které nemohou odnosit své dítě, o to požádají náhradní matku, která jim po porodu miminko předá.

Jenže stát se náhradní matkou není jednoduché. Jde o psychicky náročnou úlohu, kdy pod srdcem celých devět měsíců nosíte nový život. Na závěr jeho pobytu v děloze však vaše úloha v životě malého človíčka končí. Po narození se o něj totiž budou starat biologičtí rodiče. Může se však stát něco zcela nečekaného, a sice něco, co byste čekali spíše ve filmu než v běžném životě.

Měli s manželem dvě děti

Jessica a Wardell měli dvě děti a dá se říci, že i šťastný život. Jessica však cítila, že chce pomáhat lidem, kteří nemohou mít děti, a tak se rozhodla, že se stane náhradní matkou. Tehdy ji kontaktoval pár z Číny a Jessica následně zahájila IVF (proces, který umožňuje splynutí vajíčka se spermií mimo tělo ve skleněné nebo plastové nádobce v laboratoři). V dubnu roku 2016 se dozvěděla, že nečeká jen jedno dítě, ale dokonce dvě. Doktor jí vysvětlil, že je to sice neobvyklé, ale že se vajíčko může rozdělit, což dá vzniknout dvojčatům.

Fotografie: Unsplash

Následně se krásnou zprávu o dvojitém těhotenství dozvěděl také čínský pár. Těhotenství probíhalo v naprostém pořádku bez velkých a vážných komplikací a pomalu a jistě se blížil termín porodu. V den, kdy se dvojčata rozhodla přijít na svět se vše také odehrávalo v pořádku a nenastaly žádné zdravotní komplikace. Jessica porodila dvě zdravé děti, které podle protokolu od náhradní matky rychle oddělily.

Fotografie: Freepik

Jedno dítě bylo tmavší

Ačkoli měla Jessica na prohlédnutí dětí opravdu jen krátkou chvíli, všimla si, že jedno z dětí je o něco tmavší pleti než druhé. O několik dní později poslal čínský pár Jessice fotografii dvojčat a ona si uvědomila, že je každé z dětí úplně jiné.

Jeden z chlapců vůbec nevypadal jako Číňan a jeho pleť se podobala pleti jejího muže. V tu chvíli se Jessica ještě neodvážila nic říci, ovšem ani čínskému páru nebyla tato zvláštnost příjemná.

Fotografie: Pexels

Manželé se začali navzájem vyslýchat a podstoupili testy DNA, které prokázaly něco poměrně zvláštního. Děti totiž nebyly dvojčaty, neboť byl jeden z chlapců biologickým dítětem Jessicy a Wardella. Po dlouhém procesu pak dokázal manželský pár přivést své vlastní dítě zpět domů. Nyní prý cítí, že je jejich rodina konečně kompletní. Je zřejmé, že tento případ je biologickou anomálií, menstruace se totiž obvykle zastaví, jakmile žena otěhotní.

Zdroj: Good Morning America

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]