Dřevitá vlna a její široké využití

Někteří znají dřevitou vlnu coby praktický materiál. Její využití je všestranné od balení skla, kosmetiky, keramiky a jiných výrobků, které jsou křehké a potřebují chránit před nárazy, až po podestýlky. Mnoho majitelů zvířat používá dřevitou vlnu například, jako podestýlku do boudy, pro svého psa. Ta zajistí sucho a především teplo! Dřevitá vlna je samozřejmě vhodná i jako podestýlka pro hlodavce, ptactvo, drůbež, kopytníky či fretky. Jde o přírodní čistou biologickou surovinu, která vzniká hoblováním méně kvalitní dřevní hmoty. Neobsahuje prach, třísky ani chemické přísady!  Jde o produkt, který nezatěžuje a nezamořuje přírodu, po použití je totiž rozložitelná.

Praktické i dekorační využití

Mimo jmenovaných praktických vlastností a využití se však můžeme s dřevitou vlnou setkat i ve světě dekorace a ruční tvorby. Protože se jedná o přírodní a nealergenní materiál, je vhodná pro všechny. Často se můžeme setkat s tímto přírodním materiálem u věnců, košíků či různých figurek. Má hned dvojí využití a to například u balení dárků. Víno se v dárkové krabici vyplní právě tímto materiálem a tím se zajistí proti rozbití a hned zastává i dekorativní pomůcku. Mimo to, že vypadá krásně, tak úžasně voní dřevem. Barvy jsou nejčastěji přírodní, ale můžeme se setkat i s obarvenou variantou. Dřevitá vlna o různé hmotnosti a řezu je rovněž známá, jako dřevitá vata. Dále ji lze dělit na extra jemně lisovanou, jemně lisovanou či standard.

Příklady dekorace vyráběné z dřevité vlny

Velikonoční dekorace z dřevité vlny: Nejčastěji je možné vidět hnízdečko a v něm malované kraslice nebo figurky: zajíčky,dřevitá vata káčátka, kuřátka.

Vánoční dekorace z dřevité vlny: Často se využívá při tvorbě jesliček, jako podestýlka, ale rovněž k výrobě věnců.

Dekorační a výplňový materiál pro dárek: Do dřevěné bedýnky nebo proutěného koše vložíme láhev vína nebo jiný křehký předmět a obesteleme dřevitou vlnou. Působí, jako ochrana křehkého zboží a zároveň krásně vonící dekorace.

Obrázek: aliexpress.com, Fotografie publikována se svolením dan Photography/FreeDigitalPhotos.net