Farmáři došla trpělivost. Muži, který si na jeho pozemku udělal černou skládku, se pomstil opravdu bláznivým způsobem

Fotografie: Policie ČR

Pokud se potřebujete zbavit nějakého odpadu, existuje poměrně široká síť sběrných dvorů a skládek, kam tento odpad můžete přivézt. Přesto lidé mnohdy založí černou skládku na cizím pozemku.

Farmář Stuart Baldwin žije v Haydocku ve Velké Británii. Jeho firma se zabývá chovem dobytka a zpracováním bioodpadu, z něhož vyrábí kompost. Na jeho pozemcích se neustále někdo zbavuje starého odpadu. Údajně až 25krát do roka najdou nějaký vyhozený odpad, který poté musí na vlastní náklady zlikvidovat. Naposledy už mu došla všechna trpělivost a pomstil se takovým způsobem, na nějž viník asi dlouho nezapomene.

Na svém pozemku nastražil skrytou kameru

Když si jednoho dne všiml, že na jeho pozemku přes noc opět přibyla hromada pneumatik, jež se neustále zvětšuje, rozhodl se zjistit, kdo se tam nelegálně zbavuje odpadu. V blízkosti hromady tak umístil kameru a už druhý den se mohl podívat na záznam. Fotografie zachytily muže, který ze své dodávky přidává další pneumatiky na již tak velkou hromadu.

Nikdo však muže nepoznával, a tak Stuartova dcera Megan umístila jeho fotografii na Facebook. Brzy tak zjistila, o koho se jedná. Farmář muže kontaktoval a dal mu tři dny na to, aby pneumatiky z jeho pozemku odvezl. Muž souhlasil a slíbil, že veškerý nepořádek odstraní. Dohodnutá lhůta rychle uplynula, ale z hromady pneumatik neubyla ani jedna.

Fotografie: Freepik

Pomsta byla sladká a poučná

Stuart tedy začal jednat, měl už plné zuby toho, že si z něj někdo dělá dobrý den. Celou pomstu tak zachytil na video. To začíná záběry na hromadu 421 pneumatik, které Stuart komentuje: „Přišli jsme na můj pozemek v Haydocku a někdo sem dal tyto pneumatiky přes noc. Naštěstí jsme zjistili, kdo je tady zapomněl, takže je vrátíme tomu, kdo je sem dal, děkuji.“

V dalším záběru už vidíme obrovský sklápěcí vůz před rodinným domem v řadové zástavbě. Zaměstnanci Stuartovy firmy přemisťují všech 421 pneumatik z korby náklaďáku na předzahrádku domu, ve kterém bydlí nezodpovědný zakladatel černých skládek. Konečným výsledkem je dům, jenž je doslova zaplaven starými pneumatikami.

Lidé farmáře podpořili a stojí za ním

Stuartova dcera vysvětlila, proč se odhodlali k této akci: „Nepřejeme žádnou újmu jemu ani žádnému majetku, proto je umístíme na jeho zahradu, aniž bychom způsobili jakoukoli škodu. Chceme jen dokázat, že nemůžete jen tak chodit a vykládat odpad, kam chcete, protože to není fér.“ Celou jejich akci po zveřejnění videa okomentovalo mnoho lidí.

Všichni do jednoho je podpořili a souhlasí s tím, že farmář byl v právu. Sám Stuart hlavně nerozumí tomu, proč lidé neodváží svůj odpad na legální skládky, kde se ho mohou zbavit úplně zdarma. Přitom zakladatelům černých skládek hrozí v Británii pokuta přes milion korun a až 12 měsíců vězení. Vyšetřování bylo zahájeno i v tomto případě, s jakým trestem viník odejde, zatím není jasné. Na celou akci malé pomsty se můžete podívat ve videu.

Zdroj: Manchestereveningnews

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*