Poznáte ženu na této fotce? Češi se z této hádanky zbláznili, kdo ji najde, je génius s IQ vyšším než 120

hádanka dveře
Fotografie: CanvaPhotos

Bodypainting je jeden ze směrů výtvarného umění, které k malování používá tělo. Často je toto umění vidět na večírcích nebo výstavách. Někdy ale dokáže pěkně zamotat hlavu.

K malování se využívá štětec nebo speciální technika airbrush a umělci sahají po speciálních, ale přírodních barvách. Ty jsou vyrobeny na vodní bázi a jsou snadno z těla omyvatelné. Díky tomu se ale také hodně podobají barvám, které jsou viditelné ve volné přírodě. A právě toho se rozhodl využít německý umělec.

Záhada, která nedá lidem spát

Jörg Düsterwald je umělec na volné noze, který se specializuje na malbu na tělo. Ve své rodné zemi, Německu, rozhodně jeho jméno není neznámé. Naopak, jeho díla dokonce získávají uznání a obdiv po celém světě. Jörg se nebojí v této oblasti experimentovat a jeho díla překvapují i světové umělce. Velmi často se jeho umění blíží realitě a je tedy obtížné rozpoznat v okolním prostředí jeho malbu.

A právě toho moc rád využívá. Pomocí bodypaintingu dokáže do prostředí natolik zamaskovat lidskou postavu, že není na první pohled jasné, kde se tělo nachází. A toho moc rád využívá k různým hádankám a záludnostem na svém instagramovém profilu. Na něm můžete vidět fotografie, které na první pohled vypadají jako objekty v přírodě.

Při větším soustředění dokážete na fotografii ženy odhalit

To, co na první pohled vypadá jako opuštěné stromy nebo budova v lese, je ale ve skutečnosti skryté ženské tělo zahalené bodypaintingem. Některé fotografie ale na internetu vzbuzují opravdu silné ohlasy. A to zejména proto, že někteří lidé nejsou schopni ženy na fotografiích najít a tvrdí, že se zde žádná skrytá osoba nenachází.

hádanka strom dveře
Fotografie: CanvaPhotos

Jednou z takových fotek jsou i staré opuštěné dveře, které jsou zarostlé stromy. Z této fotografie je jasné, že Jörg Düsterwald má skutečně talent. Při prvním pohledu totiž žena na fotografii opravdu vidět není. Když se ale člověk na záběr podívá pozorně, všimne si, že silueta, která je těsně nad dveřmi, je opravdu ženské tělo. Zvládli jste ukrytou ženu najít i bez nápovědy?

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]