Hodinový manžel aneb pomocník na dosah

Dnes už tento termín nevyvolá tolik úsměvu na tváři, jako tomu bylo dříve. Když se řeklo „hodinový manžel“ spousta lidí, měla na mysli zcela jiné záležitosti. Dnes je všem jasné, že se jedná o manuálně šikovného muže, kterého občas potřebujeme v každé domácnosti, či na zahradě. Nemusíte být osamělá žena, abyste využili služeb hodinového manžela. Občas naše polovičky prostě nemají čas, a tak se stane, že máme na půdě v krabici už nějakou dobu uskladněné lustry, které je potřeba pověsit. Nebo mají naše drahé polovičky všechny možné superlativy, ale chybí jim právě manuální zručnost, těchto hodinových manželů. Mít telefonní kontakt na takového člověka se vyplatí. Je to vlastně takový kutil se zaměřením na práci různého druhu.

O co všechno lze požádat hodinového manžela?

Tento „vypůjčený“ manžel vám pomůže s údržbou a servisem domu, bytu, kanceláře ale i chaty. Ať už se jedná o výměnu lustru, zámku na dveřích, kapající kohoutky, zavěšení garnýže, vymalování bytu, sekání trávníku, nátěry oken i dveří. Pomůže vám jak v bytě, tak se zahradou. I průběžné odklizení sněhu, před vaším domem, a pravidelný posyp hravě zvládne za vás. Jen je potřeba, jako za každou službu – zaplatit. Na hodinového manžela je možné obracet se úplně se vším, co vás v souvislosti s domem, bytem i zahradou napadne.

Kde takového chlapíka hledat?

Na internetu naleznete databázi těchto zručných chlapíků, podle lokality, ceny a jejich schopností. Tam se mimo jiné dozvíte i recenze na danou firmu a člověka. Nebo se můžete zeptat svých známých, zda už těchto služeb někdy využívali, a zda by vám někoho doporučili. Hledat můžete i mezi záplavou inzerátů a vizitek, které házejí do schránek a my je pak vyhazujeme s tím, že nám to k ničemu není. Až příště najdete letáček s touto nabídkou ve vaší schránce, doporučuji ho uschovat. Nikdy nevíte, kdy se co pokazí, nebo kdy k lustrům na půdě přibudou další věci, na které naše polovičky nemají čas, nebo náladu.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net