Hračky pro malé princezny

Nakupovat hračky pro malé holčičky je docela příjemná zábava, protože si člověk vzpomene rád na své dětství. Za našich mladých let nebyl ani z půlky tak velký výběr hraček, jako je tomu dnes.

Je to období, které by si měly maminky vychutnat. Protože jakmile princezna povyroste, vymění panenku s dlouhými vlásky za make-up, laky na nehty, lodičky, parfémy a plyšáky pozvolna vystřídají první lásky. Proto si užívejte nákup hraček pro malé princezny. Navíc se jedná o perfektně sehrané hračky, které se dají postupně doplňovat.

Domeček pro panenky

Panenka nemůže přece zůstat bez střechy nad hlavou a bude nutné, ji pořídit domeček. Jenže kdo by chtěl bydlet v prázdném domě? Panenka bude potřebovat i jídelní stůl, nádobí, kuchyňku, sedací soupravu a vše, jako ve skutečném životě. Nejspíš si brzy najde práci a bude potřebovat auto a také oblečení. Jenže samotnému člověku by bylo přece smutno. Proto se obklopuje přáteli a dokonce si najde i partnera a časem pořídí děti. Ve světě dnešních panenek je to úplně stejné a děvčátka se takto formou hry připravují na skutečný život. Takové miminko potřebuje kočárek, postýlku a domeček se plní tak, že ho musíme vyměnit za větší. Jedinečné hračky pro děti, které se na první pohled zdají obyčejné, tak obyčejné zase nejsou. Mnoho holčiček si vytvoří ze svých oblíbených panenek i kamarádky.

Hračky jako pomůcky, které podpoří vývoj dětí

Vhodné je dítě v tomto věku podpořit i výběrem hraček, které zaměstnají myšlení děti a logické uvažování. Může se jednat například o mikroskop, matematický válec či teleskop, kterým budou sledovat život na vzdálené planetě a rozvíjet fantazii a získávat nové informace. Kreativní eduktivní hračky, jako jsou třeba lego stavebnice, přimějí dítě vyrobit pro svou panenku nový větší dům, raketu, se kterou poletí navštívit kamarádku z jiné planety a další. Ve světě dětské fantazie je přece možné úplně všechno. Dítě u takové hry přemýšlí, tvoří a rozvíjí i motoriku. Nebo, co když začne panence hořet dům? Bude muset postavit hasičské auto a zorganizovat výjezd na její záchranu. Nejde tedy pouze o hračky, ale o praktické pomůcky pro děti, které podpoří jejich zdravý vývoj.

Fotografie publikována se svolením Ambro Photography/FreeDigitalPhotos.net