Inspirujte se jednoduchým receptem na šťavnaté masové karbanátky, které osloví i váženou návštěvu

Kdo by neznal šťavnaté masové karbanátky! Dají se jíst jak teplé, tak i studené. Připravit je můžete prakticky z jakéhokoliv masa a do směsi zakomponovat ingredience dle preferencí. Je libo klasickou verzi z vepřového a hovězího s cibulkou? Nebo raději dáte přednost kuřecímu a krůtímu masu s bylinkami? Je to jen ve vašich rukou. Nyní vám přinášíme recept, od kterého se můžete odrazit.

Jaké suroviny budete potřebovat na přípravu masových karbanátků?

Před zahájením vaření si připravte:

  • 1 kilogram mletého masa dle výběru
  • 2 žluté cibule
  • 1 až 2 vejce
  • 150 gramů bílého chleba
  • sůl a mletý pepř dle chuti
  • 2 stroužky česneku
  • slunečnicový olej dle potřeby na smažení
  • trochu vody

Jak postupovat při přípravě masových karbanátků?

Nejprve si oloupejte cibuli a nakrájejte najemno. Poté ji v míse smíchejte spolu s mletým masem dle preferencí, přisypte dle chuti sůl, mletý pepř, vložte i bílý chléb (který jste předtím rozmočili ve vodě), prolisovaný česnek, dvě vajíčka a řádně promíchejte, abyste získali homogenní směs. K prokypření masové hmoty použijte i mixér, kterým vše prošlehejte.

Tvoření karbanátků a jejich smažení

Až budete mít směs hotovou, začněte tvořit rukama stejně velké karbanátky. Ty následně smažte v rozpáleném slunečnicovém oleji dozlatova z obou stran.

Usmažené karbanátky pak vložte do hlubokého hrnce, podlijte trochou vody a nechte ještě dusit asi dvě až tři minuty pod poklicí. Tak si uchovají svou šťavnatost a v podstatě se dodělají.

Servírování masových karbanátků

Hotové karbanátky z mletého masa podávejte ideálně s máslovou bramborovou kaší. Hodit se ovšem budou k pokrmu i vařené brambory maštěné máslem nebo čerstvé pečivo dle obliby. Dochutit lze porci i studenými omáčkami typu hořčice, kečup nebo tatarka. Milovníci zeleniny mohou přidat k jídlu kyselé okurky nebo sladkokyselý okurkový salát. Přejeme vám dobrou chuť.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]