Jak jednoduše a levně dodat bytu nový šmrnc

Hledáte způsob, jak snadno proměnit váš byt či dům? Máte zájem o cenově dostupné řešení, které můžete kdykoli hravě změnit? Pak se zkuste zamyslet nad pořízením nových závěsů a záclon!

Kromě toho, že dokáží dodat každému bytu pořádný šmrnc, jsou při správném výběru i velmi praktické!

Pohrajte si s barvami i materiály

Ať už se rozhodnete ladit interiér s aktuálním ročním obdobím nebo se současnými trendy, kde převládají pastelové odstíny, vždy to můžete udělat s bytovými textiliemi snadno, rychle a hlavně levně. Kromě záclon a závěsů vám s tím pomohou třeba i povlaky na polštářky nebo hřejivý pléd.

Podle ročního období však nemusíte ladit pouze barvy, ale i materiály. V zimě na podzim jistě oceníte hustější a hřejivější materiály než za horkých letních dní. V létě jsou tak vhodné spíše lehké vzdušné záclony, které zjemní sluneční svit z venku, ale nebudou nijak bránit cirkulaci vzduchu při dlouhém nočním větrání.

Navíc si právě v létě můžete dovolit i populární dlouhé modely závěsů a záclon, protože nevadí, že budou krýt i radiátory, což je v topné sezóně nežádoucí.

Jaké závěsy tedy volit?

V případě, že potřebujete prosvětlit poněkud tmavý prostor, sáhněte po teplých barvách, třeba žlutá záclona prostor nejen prosvětlí, ale i opticky zvětší. Červená záclona pak prostor prosvětlí a zároveň mu dodá tradiční útulnost.

V případě, že se chcete držet aktuálních módních trendů a váš interiér je zařízen v minimalistickém stylu, je skvělou volbou celá paleta pastelových barev. Mezi nimi však vynikají béžová a krémová, jež skryjí i nějakou tu nečistotu a jsou velmi univerzálními kousky. Na závěsy, které odpovídají aktuálním módním trendům se můžete podívat třeba zde https://restilo.cz/zavesy.

Při výběru závěsů byste měli zvážit i zda chcete, aby se jednalo spíše o dekoraci nebo měli zatmívací funkci. Opravdu účinné husté závěsy vám totiž pomohou nejen s nežádoucím světlem z pouličních lamp, ale v zimě se postarají o to, aby od oken příliš netáhlo.

Vybírat si můžete i ze závěsů, které mají různé vzory, jež dodají interiéru na originalitě. Pozor si však musíte dát, aby pasovaly k záclonám. Pokud by měly závěsy i záclony výrazný vzor, nevypadalo by to příliš dobře.

Jak vybrat správný typ záclony?

U záclon jste omezeni zejména rozměrem okna, kde je důležitá jak délka, tak šířka. Šířku byste měli vybírat nejen podle toho, jak široké okno máte, ale i jakého nařasení záclon chcete dosáhnout. Záclonám se vzorem přílišné nařasení nesluší, protože vzor pak opticky zaniká. Naopak hladké a tradiční motivy vypadají bez nařasení příliš nudně.

Co se týče délky jsou velmi populární dlouhé záclony, které by si však měli pořizovat pouze lidé, jež nemají pod okny umístěné radiátory. Záclony by totiž v topné sezóně mohly bránit cirkulaci vzduchu a tím by docházelo k neefektivnímu vytápění, což se neblaze odrazí na účtu za topení.

Co se týče vzorů na záclonám můžete si je zvolit dle vlastních preferencí, ale je vhodné pamatovat na to, že třeba tradiční husté záclony s květinovými vzory se hodí k vybavení v rustikálním stylu, a to především k nábytku či podlahám z masivu.

Lehké záclony bez vzorů nebo s jednoduchým geometrickým vzorem jsou pak skvělou volbou pro interiéry vybavené ve skandinávském stylu. Ty nejjednodušší si pak můžete dovolit i do interiéru s industriálním vybavením. Všechny tyto typy záclon naleznete na https://restilo.cz/zaclony, tak si skočte pro trochu inspirace!

Na Restilo najdete nejen závěsy a záclony

Popularita společnosti Restilo, která se zaměřuje na originální nábytek a doplňky do interiérů, stále roste. Není divu, protože nabízí opravdu velmi široký sortiment a jejich zákazníci si cení především vysoké kvality výrobků za velmi rozumnou cenu, a hlavně toho, že málo kdo má doma takové kousky! Skočte si načerpat na Restilo inspiraci i vy!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*