Nemáte je v peněžence? Tyto mince mají stonásobnou hodnotu. Zkontrolujte konkrétní detaily, ale urychleně

Fotografie: Flare / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Pro milovníky numismatiky je naprostou nutností sbírat mince všeho druhu. Nemusíte ale být nějakými odborníky, abyste nalezli minci opravdu vysoké hodnoty.

Zcela jistě jste někdy na mincích pozorovali, kdy byly vyrobeny. Starší jsou samozřejmě daleko raritnější a běžně přecházejí z ruky do ruky, avšak pár detailů může jejich hodnotu ještě daleko navýšit. Je zřejmé, že k tomu, abyste byli schopni přiřadit minci určitou hodnotu, tak je vyžadována určitá dovednost nebo musíte alespoň znát následující tipy.

Tipy podle kterých můžete určit hodnotu mince

V první řadě je třeba dávat dobrý pozor, pokud se na kresbě v pozadí nenachází poněkud neobvyklý obrázek. Ten se může totiž lišit od tradičních příkladů, které běžně máte v ruce. Toto musí být první poplašný zvonek, který vás ihned varuje před možností, že mince může mít úplně jinou hodnotu. V případě eura si na numismatických stránkách ověřte, že se nejedná o vydání jiné evropské země nebo že jde možná o část pamětního vydání.

Dvou eurové mince bývají často daleko hodnotnější

Dalším důležitým signálem, který lze rozpoznat, je přítomnost jakýchkoli chyb při ražbě. U některých mincí, i když vzácně, se mohou vyskytnout vady. Aby měly ekonomickou a sběratelskou hodnotu, musí pocházet z náhodné chyby ražebního systému a nikoli z opotřebení časem. Je důležité také zmínit, že když je mince vyrobena Státní mincovnou s „mezery“, můžete si být jisti, že bude mít vyšší hodnotu než obvykle. V poslední době se něco takového děje u dvou eurových minci, které mnohdy skrývají opravdové překvapení.

Pokud byste náhodou zjistili, že vlastníte minci, na které je místo klasického „Dante Alighieri“, vyryta připomínka švýcarské gardy, tak se jedná o velmi vzácnou minci. Její hodnota se může pohybovat až kolem 220 eur. Tato konkrétní dvou eurová mince byla vyrobena Vatikánem v roce 2006. Vzhledem k její hodnotě může být multiplové nalezení velice ziskové.

Zdroj: Virali

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*