Jak se vyznat v moderních stylech?

Pokud můžeme říci něco na rovinu, pak to, že dnes nedává nic smysl. Dříve bylo vše jednodušší – dokonce i zařizování bydlení. Tehdy se jednotlivé místnosti zařizovaly podle tištěných katalogů. V dnešní době ovšem můžeme sledovat nové trendy na internetu. Díky tomu už dávno neplatí, že všechny domácnosti vypadají stejně.

Jaké známe styly?

1. Venkovský styl

Dodá vašemu domovu kouzlo pohodlí, pocit lásky a dodá interiéru tradiční nádheru. Je založen na konvenčním řemeslném zpracování a přírodních materiálech. Rozhodně se nejedná o nic zastaralého. Mít interiér ve venkovském stylu je opět stylové. Dřevo, botanický motiv, světlé barvy a pruhy jsou pro tento módní interiér normální. Důraz je zde kladen na útulnost a pohodlí srovnatelné se skandinávskou módou.

2. Vintage styl

Vintage styl se vrací ke starým časům. Je to nezaměnitelná móda interiéru, která oslavuje tradiční hodnoty, ale využívá starých předmětů, dobových plánů a sběratelských předmětů, starožitností a atd. Vnese do vaší domácnosti nádech sentimentality.

3. Konzervativní styl

Je to spolehlivá a reprezentativní móda, srovnatelná s venkovním stylem založeným na běžných materiálech, ale není to o starých věcech. Naopak, je výjimečně nadčasový, spolehlivý a stálý. Četné domácnosti v tomto stylu přežívají i více než 100 let. Pro tuto módu je charakteristický nábytek ze silného dřeva, telecí kůže, kovu a skla.

4. Extravagantní styl

Jste nekonvenční, nesnášíte nudu a stereotyp? V tom případě si pořiďte extravagantní bydlení. Je to živé, šokující, zábavné. Je založena na kontrastech a nesrovnalostech, na první pohled bychom mohli říci, že jde o jistý druh disharmonie.

5. Industriální styl

Industriální móda u nás není až tak rozšířená. Nabízí především syrovost a strohost, obvykle módu starých průmyslových zařízení, a vyznačuje se rozlehlými místnostmi bez příček, malými okny z tabulového skla, přiznají se i trubky, neomítnuté příčky a betonové podlahy.

6. Moderní styl

Styl je vhodný pro ty, kteří mají rádi omyvatelné povrchy, velkoformátové dlaždice, podlahy bez koberců a veselé barvy, nebo naopak oceňují jiskru kovové kuchyně v kombinaci se sklem a jejichž kuchyně nepotřebuje myčku, pračku, sušičku ani stroje. Styl podtrhuje důraz, využívá vestavěné spotřebiče a závisí na individuálním vkusu majitele. Kombinuje jednoduché barvy a linie. Takovýto nábytek levně seženete například v Expedo.cz.

7. Italský styl

Je energičtější a dodává vašemu interiéru lehkost a vzdušnost. Italská móda v sobě spojuje historii a současnost, vyznačuje se luxusem, řemeslnou zručností, umírněností a vyvážeností. Je synonymem pro špičkovou módu.

8. Minimalistický styl

Je to ideální móda pro ty, kteří mají rádi čistou módu, která má logiku, organizaci. Umírněný vnitřek je výzvou s jasnými pravidly. Propůjčuje se užitečnosti a rozumnému využití věcí. Je vhodný pro malé i velké byty a nejmodernější domy.

9. EKO styl

Je úzce spjatý s přírodou. Eko styl využívá předměty zde ze dřeva, ale také z kamene, skla, nejmodernějších plastů, znovu použitých plastových předmětů. Obvykle se zde objevují nestranné tóny, bohatší a zemitější odstíny.

10. Skandinávský styl

Používá charakteristické barvy, na první pohled je strohá a surová. Obrací se k přírodě, používá kameny, dřevo, sklo. S jemnými a nestrannými barvami vnáší do místnosti světlo, kombinuje charakteristické textury, svíčky, materiály, s pruhy, botanickými vzory nebo přímočarými liniemi. Zde se můžete inspirovat sedacími soupravami ve skandinávském stylu.

11. Etno styl

Etno Móda je přímočará, zvláštní, energizující a uklidňující. Je to nezaměnitelná móda, která se soustředí na orient, africkou a indickou společnost. Tkané rohože, podložky s bohatými vzory, kamenina, svícny, kovová světla, obrazy zvířat, totemy, potahy, telecí kůže, mušle a kameny, to vše má své místo ve vašem bytě.

Před chvílí jsme se seznámili se styly bytů. Nyní už je jen na vás, jaký styl je ten pravý pro vás! Jakmile si vyberete ten správný, nezapomeňte se mrknout na slevy nejen na nábytek. Do bytu jsou totiž potřeba sehnat i jemné a dekorativní prvky, které podtrhnou daný styl.