Naučte se správně pečovat o zatěžovaná chodidla a mějte je hydratované jako nikdy předtím

Fotografie: Depositphotos

Vaše chodidla jsou zatěžována každý den, a proto byste jim měli věnovat pravidelnou péči. Podívejte se na ty nejlepší způsoby.

Ať už se jedná o peeling, drhnutí nebo hydratační balzám, měkká a hladká chodidla lze získat za pomoci pravidelné domácí péče. Neustále zatěžované nohy jsou často vystaveny nevzhledné, nebo dokonce bolestivé suché kůži. Je proto nezbytné, abyste se snažili o ně denně řádně pečovat. Zde se můžete podívat na ty nejlepší způsoby, kterými si vaše chodidla udržíte zdravá a měkká.

Noste pohodlnou obuv

Při nákupu obuvi se ujistěte, že má správnou velikost a tvar, abyste bez problémů mohli vykonávat vaše každodenní aktivity. Pokud patříte k lidem, kteří neustále chodí, hledejte pohodlné boty, jež vám na konci dne nebudou těsné. Opakované tření má tendenci způsobovat malé praskliny a obvykle je příčinou suchých a poškozených nohou.

Fotografie: Pixabay

Zvlhčujte chodidla směsí se zubní pastou

Ačkoliv se tento způsob může zdát neobvyklý, je to stejně skvělé řešení, jako u vazelíny. Aby však byly vaše popraskané nohy opět hebké, budete potřebovat vytvořit směs z 200 ml glycerinu, 100 ml sladkého mandlového oleje a 180 ml zubní pasty.

Všechny ingredience jednoduše nasypte do čisté nádoby a míchejte, dokud nevznikne hladká hmota. Před spaním naneste krém na nohy a nechte ho působit, dokud se neprobudíte. Nezapomeňte použít ponožky.

Koupel nohou s mořskou solí

Koupel nohou je ideálním způsobem, jak můžete svým chodidlům dopřát odpočinek po velmi dlouhém dni. Nejprve si připravte lavor, který napustíte téměř po okraj teplou vodou (nezapomeňte, že do něj vložíte chodidla, takže pro ně musíte nechat prostor). Do vody poté přidejte dva šálky jablečného octa, půl šálku mořské soli a několik kapek levandulového esenciálního oleje.

Fotografie: Pixabay

Nohy si ve směsi namáčejte asi patnáct minut. Nakonec pemzou odstraňte mozoly, opláchněte a nohy hydratujte trochou arganového nebo olivového oleje.

Drhnutí cukrem a jedlou sodou

Ačkoliv se jedlá soda používá především při vaření, dokáže být také skvělým kosmetickým doplňkem. V kombinaci s exfoliačními vlastnostmi cukru zanechá vaše nohy hebké a hladké během okamžiku, a to nemluvě o jeho protiplísňových vlastnostech.

Pro použití tohoto peelingu smíchejte jednu lžičku jedlé sody, jednu lžičku práškového cukru a dvě lžičky kokosového oleje. Směsí pak vaše chodidla masírujte po dobu pěti minut a nakonec je opláchněte čistou vodou.

Fotografie: Freepik

Použijte vazelínový zázrak

Kromě toho, že vazelína dokáže hloubkově hydratovat pokožku, je také velmi účinným pomocníkem v boji proti suchým nebo popraskaným nohám. Chcete-li si tak osvojit tento způsob, kterým vaše chodidla udržíte zdravá, jednoduše je před spaním natřete silnou vrstvou vazelíny. Oblékněte si však přes ně poté ponožky, aby byl účinek co nejefektivnější.

Zdroj: EverydayHealth, Healthline