Jak uspořádat dokonalý piknik?

Romantika ve dvou, posezení s přáteli, výlet s dětmi… Piknik může mít mnoho tváří. Poradíme vám, jak z „obyčejného“ posezení na dece udělat skvělou událost.

Výběr místa

Piknik by měl být na vhodném místě, na místě, které je vám příjemné. Určitě nedoporučujeme park v blízkosti rušné silnice nebo vedle domů ve výstavbě. Snažte se vybrat místo, kde je klid, ať už u rybníka, na louce nebo na odlehlé pláži.

Jaké jídlo zvolit

Rozhodně neexistuje přesný seznam, toho, co máte do piknikového košíku koupit či navařit. Základem jsou vaše preference. Zabalte to, co máte rádi, co vám chutná! Ve fantazii se meze nekladou. Můžete zabalit šampaňské, víno, kolu pro děti; chlebíčky, obložený talíř, zeleninu, dezerty.

Správný koš na piknik

Koše na piknik jsou různé. Jsou menší, větší, vybavené, nevybavené. Každý koš by měl ale obsahovat pár základních věcí, aby vám nic nescházelo! Určitě nepodceňte sluníčko a do koše či do kabelky si zabalte opalovací krém; hodit se bude také repelente, zejména pokud plánujete piknik v odpoledních hodinách a u vody. Dále doporučujeme utěrky, nejlépe bavlněné, které znovu můžete vyprat, a lépe sají v případě, že někde něco vyteče. Výborným pomocníkem je také vývrtka nebo otvírák na konzervy. Mnoho košů na piknik je vybavených, pokud máte ale nevybavený, určitě nezapomeňte na příbory, skleničky a talíře.

Piknik na zahradě

Deku si můžete ale rozprostřít také u vás doma na zahradě a spojit ho například s grilováním nebo koupáním v bazénu. Odpoledne dostane zcela nový nádech a uvidíte, že to bude bavit jak vás, tak vaše děti.

Obrázek: pixabay.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]