Jak vybrat tu nejlepší pohovku do obývacího pokoje?

Zdroj: Shutterstock

Večer strávený před televizní obrazovkou může být příjemnou formou odpočinku. Ovšem pouze v případě, že se podíváte na film či seriál, který vás bude bavit a nebudete přitom sedět na nepohodlné pohovce, z níž vás za chvíli bude bolet celé tělo. Jak si vybrat tu nejlepší sedací soupravu, lenošku či gauč?

Co od pohovky vlastně čekáte?

Prvním krokem, při úspěšném výběru pohovky, je jasné stanovení si toho, co od ní čekáte. Má sloužit k pohodlném posezení a poležení při sledování televize? Nebo preferujete pohovku, na které si budete moci pohodlně číst a nabídne dostatečnou oporu také vaší krční páteři a hlavě? Případně budete sedačku současně využívat také jako postel pro sebe či pro návštěvy? Jakmile si na tyto otázky odpovíte, můžete se vrhnout do hledání té pravé.

Pohovka pro jednoho, dva i celou rodinu

Kromě účelu pohovky hraje důležitou roli při výběru také místo, jenž pro pohovku v obývacím pokoji máte a počet osob, jež ji budou využívat. Jedinci, kteří bydlí sami nebo s partnerem a rádi si dopřejí pohodlí a mají dostatek prostoru, si samozřejmě mohou také pořídit obří pohovku. Ale v případě, že máte pro umístění pohovky méně místa, vybírejte si pohovku, jejíž počet míst k sezení bude odpovídat počtu lidí, jenž ji budou využívat. Výborným řešením v případě, že nemáte místa nazbyt, jsou rovněž sedačky s úložným prostorem.

Kožená versus látková? Obě mají svá pro i proti

Líbí se vám luxusně působící kožené sedačky nebo dáváte přednost látkovým potahům? Obě možnosti mají svá pro i proti. Kožené sedačky jsou studené a kloužou, ale na druhou stranu se snadno udržují v perfektním stavu. Látkové gauče jsou oproti koženým pohodlnější a teplejší, ovšem hůře se čistí. V případě, že svou domácnost sdílíte také se zvířecím mazlíčkem, chraňte před ním svou sedačku tím, že mu na ni umístíte pelíšek a zabráníte tak poškrábání a znečištění povrchu pohovky.

Pohovku si před koupí vyzkoušejte

Abyste si byli opravdu jistí tím, že vám bude vaše nová pohovka naprosto vyhovovat, před nákupem si ji v obchodě vyzkoušejte. Jen tak budete vědět, že vaše budoucí sedačka opravdu splňuje veškerá kritéria, jež jste si stanovili. Následně si ji klidně můžete objednat na e-shopu a nechat doručit až do svého obývacího pokoje.

Stanovte si seznam požadavků, které na pohovku máte ještě předtím, než se začnete dívat do katalogů. Rozhodněte se, zda chcete sedačku využívat hlavně k lenošení, sezení nebo i spaní či úschovně předmětů. Zároveň zvažte, zda dáváte přednost kožené či látkové variantě a nezapomeňte si sedací soupravu také vyzkoušet a ověřit si, že vám bude skutečně naprosto vyhovovat.