Jednoduchá a chutná bábovka, kterou zvládne každý, i začátečníci

Bábovka je klasickým českým dezertem, který by měla umět každá hospodyňka. S tímto receptem to zvládne i začátečník, který zjistí, že když se ví jak na to, tak pečení rozhodně nemusí být nijak složité. Právě naopak. Podívejte se, jak tento lahodný dezert připravit.

Co budete potřebovat?

Aby se vám bábovka povedla, je třeba si připravit několik základních ingrediencí, bez kterých se neobejdete. O jaké se jedná, to vám prozradí tento následující výčet.

  • 1 šálek mouky
  • 1 sklenice oleje
  • 4 vejce
  • 1 sklenice cukru
  • 2 lžičky prášku do pečiva
  • 1 lžičku vanilkového cukru
  • 1 lžíce kakaa
  • 1 lžíce pomerančové šťávy

Připravte si těsto

Když máte všechny potřebné ingredience k dispozici, můžete se pustit do přípravy těsta. Jako první použijte vaječné bílky, které budete šlehat na tuhou hmotu s cukrem. Teprve když vznikne, můžete opatrně vmíchávat vaječné žloutky.

Potom lze postupně přidávat také zbývající ingredience. A to za stálého míchání. Vhodné je použít kuchyňský mixér, díky kterému bude těsto na bábovku nejenom bez hrudek, ale bude také dokonale nadýchané, což je konzistence, které chcete dosáhnout.

Těsto do formy

Když je těsto na bábovku hotové, můžete ho nalít do formy. Pokud použijete tu klasickou, nezapomeňte ji předtím důkladně vymazat máslem, díky čemuž se vám bábovka nepřipálí. Nebo je možné využít moderní silikonové formy, kde vás tento problém trápit nebude.

Už jenom upéct

Když je bábovka ve formě, tak ji stačí vložit do trouby. Tu si předehřejte na teplotu 180 stupňů Celsia. Následně ji do trouby vložte a pečte po dobu asi 45 minut. Po vyndání nechte bábovku lehce chladnout, potom jí vyklopte z formy a nechte úplně vychladit. V tu chvíli je připravena na nakrájení a na ochutnání. Ještě před tím je na místě ji lehce posypat moučkovým cukrem, který zakryje i případné nedokonalosti vzniklé při pečení. A co až ji ochutnáte? Jistě potvrdíte, že je skvělá a nebylo to nic těžkého, souhlasíte?