Kakaová buchta s čokoládovou polevou pečená v mikrovlnné troubě

Lékem na chuť na sladké je v naší rodině bábovka. Když už jí je ale moc, rádi sáhneme i po receptu na kakaovou buchtu s čokoládovou polevou.

Její příprava je úplně jednoduchá a rychlá, stačí na ni jen suroviny, které máte běžně doma ve spíži a výsledek je přitom nad očekávání. A to nejlepší na konec: k pečení vám stačí mikrovlnná trouba.

Na kakaovou buchtu s čokoládovou polevou budete potřebovat:

  • Hladká mouka – 2 hrnky
  • cukr – 1 hrnek
  • máslo – 125 g
  • prášek do pečiva – 1 balíček
  • vajíčko – 2 ks
  • kakaový prášek – ½ hrnku
  • mléko – 1 hrnek
  • tmavá čokoláda – 180 g
  • smetana ke šlehání nebo máslo – dle potřeby

Návod na přípravu:

Nejprve připravte těsto. Do mísy nasypejte dva hrnky hladké mouky, přidejte hrnek cukru, prášek do pečiva a kakao a suché suroviny důkladně rozmíchejte do homogenní směsi.

Do jiné misky vyklepněte dvě vajíčka, přilijte k nim mléko a změklé máslo pokrájené na menší kostky a elektrickým šlehačem na nízké obrátky začněte šlehat, aby se suroviny propojily. Postupně obrátky zvyšujte, abyste získali nadýchanou a hladkou pěnu. Do té pak po dílech přisypávejte směs suchých surovin a pokaždé důkladně prošlehejte. Pokud by se vám výsledné těsto zdálo být příliš husté, nařeďte jej mlékem. Pokud je moc řídké, přisypejte mouku.

Když je těsto hotové, jednolité a hladké, vlijte ho do vyššího obdélníkového plechu či do kulaté dortové formy a vložte do trouby vyhřáté na 180 °C tak dlouho, dokud nebude propečení, což zkontrolujete pomocí zapíchnuté špejle.

Pokud spěcháte (případně nemáte či nechcete použít troubu), stačí vlít těsto do formy z vhodného materiálu a jednoduše ji připravit v mikrovlnné troubě. Zapněte ji na plný výkon na 6 minut.

Hotovou buchtu nechte zchladnout a mezitím si připravte čokoládovou polevu. V mikrovlnné troubě (anebo na kamnech ve vodní lázni) rozpusťte čokoládu a přimíchejte do ní trochu smetany nebo másla. Výslednou hmotou pak polijte celý povrch kakaové buchty a rovnoměrně polevu rozetřete po jejím povrchu.

Nechte zchladnout, rozporcujte, ozdobte šlehačkou a podávejte s voňavou kávou nebo čajem.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]