Kam na výlet s dětmi v jižních Čechách?

Nebaví vás o prázdninách sedět doma a rádi byste vyrazili za zážitky do jižních Čech? Máme pro vás zajímavé tipy na výlety s dětmi; čeká vás zábavní park, minizoo a možná i troška adrenalinu.

Vyražte za zábavou!

Už jste slyšeli o zábavním parku Fábula? Úžasné místo pro celou rodinu a každého jejího člena. Fábula je připraven na všechny: na umělce, fanoušky pohádek, milovníky zvířat i zvídavé hlavičky. Skvělé je, že můžete dorazit za jakéhokoli počasí, protože Fábula je v provozu, i když prší; jen se aktivity přesunou do vnitřních prostor. Bavit se můžete třeba v pohádkovém sklepení, únikové hře, v herně si složíte hádanku nebo půjčíte kostým své oblíbené pohádkové postavičky. A pokud se chcete pomazlit s nějakým zvířátkem, neměl by vám uniknout Fábulův zvěřinec.

Ani na oběd nemusíte Fábulu opouštět díky tamnímu Hostinci U Loupežníka Bambitky a jeho rozsáhlé nabídce teplého bufetu. Dospělí, kteří si chtějí od ratolestí odpočinout, je mohou směle svěřit animátorům, kteří je na celý den zabaví. Fábula je během léta otevřen od 10 do 18 hodin.

Výlety za přírodou

Pokud máte rádi zvířátka, rozhodně by vám neměla uniknout minizoo v Hluboké nad Vltavou, kterou najdete v areálu místního loveckého zámečku. V Týně nad Vltavou zase najdete Přírodovědné muzeum Semenec. Vyzkoušet si můžete stezku bosé chůze, včelaření nebo třeba hledání pokladu.

Hurá za princeznami!

Rozhodně byste měli využít minima přílivu turistů a navštívit Český Krumlov, který je obvykle návštěvníků z ciziny plný. V Hluboké nad Vltavou neopomíjejte zámek Hluboká a stejně tak zámeček Červená Lhota, pokud se ocitnete poblíž. Všechny tyto stavby dominovaly ve známých českých pohádkách a vaše děti budou nadšené, až se ocitnou v místě, kde se procházela Zlatovláska nebo princezna Krasomila s králem Miroslavem.

Na hradech a zámcích vám nesmí uniknout ani tamní historicko-zábavné akce. Celé léto se například v kolbištích Hluboké nad Vltavou pořádají rytířské turnaje. Historicky významným je i město Tábor, jehož centrum i přilehlé stavby vás vtáhnou zpátku do minulých století.

Koupání v rybníce

V létě budete jistě hledat příležitost, kde osvěžit své údy a zrovna jižní Čechy nabízí mnohé díky mnohým rybníkům, kterými je region proslulý. Oblíbenou destinací jsou Sedmihorky, kde je několik kempů, rybníků ke koupání, ale i skalních měst k procházce přírodou. Mnoho rybníků najdete samozřejmě na Třeboňsku, však pozor, některé jsou soukromé a ne vždy vás zde jejich majitelé musí přivítat s otevřenou náručí, hlavně s dětmi a zvířaty.

Pokud chcete sázet na jistotu, navštivte vodní dílo Lipno. Na jejím pobřeží si užijete nejen vodní radovánky, ale také jiné sportovní atrakce, jako jsou lanová centra, bikepark a bobová dráha.