Karetní hra Magic: The Gathering

Magic nebo také zkráceně MTG je velmi známá karetní hra a to po celém světě. Založena byla roku 1993 v USA firmou známou jako Wizards of the Coast. Do České republiky přišla o rok později, prodej a samotná hra tak začala roku 1994. V roce 1996 začali startovat mezinárodní turnaje, kde mohli své síly změřit hráči z celého světa.

Princip a výhody této společenské hry

Největším přínosem je stmelení kolektivu hráčů, společné téma a společný druh konverzace. Pojďme si říci něco k samotné hře. Hru mohou hrát dva, ale i více hráčů, počet je takřka neomezený. Hlavním cílem je soupeře připravit o jeho životy, kdy na začátku má každý hráč 20 životů. Hráč prohrává v případě snížení životů na 0, tedy umírá a hra končí. Dosáhnout nulového bodu života lze kouzly, nebo bojovníky. Podstatnou informací je, že kouzla a všechny karty, které hrajete proti protihráči, mají určitý manacost. Manacost je obecně řečeno cena za vyvolání dané karty, která se udává v manách. Každý hráč má zvolený svůj způsob hry a balíčku dle jeho strategie. V této hře rozeznáváme barvy, podle magických sfér, každá má své silné a slabé stránky.

Zajímavé informace k barvám

Rozdělení je na bílou, červenou, černou, zelenou a modrou. Bíla barva představuje život, světlo, léčení a produkuje bytosti jako paladin, rytíř, ale také andělé. Červená barva má za úkol ničit, je plná ohně, násilí a krve. Bytosti jsou zde pak nepříjemní goblinové, draci nebo orkové. Černá barva vás překvapí smrtí, záhubou, agresivitou, nehledejte u téhle barvy žádné slitování. Bytosti hrdě hlásící se k černé barvě jsou přízraky, krysy, nemrtví a nepříjemní démoni. Zelená barva je barva příjemná, plná přírody, lesů, hor, života. Šamani, druidové, nebo elfové na první dojem působí snadno překonatelné postavy, ale opak je v tomto případě pravdou! V poslední řadě modrá barva, je barva vody, mysli a vzduchu. A, že hra nebude snadná, potvrzují vodní příšery, létající obludy či čarodějové.

Fotografie publikována se svolením Kamnuan Photography/FreeDigitalPhotos.net