Kdo si hraje, ten nezlobí

Všechny děti si rády hrají ať už malé nebo velké. Pokud je už dítě větší a chodí si hrát s kamarády je větší šance, že se zabaví. Hrají různé společenské a venkovní hry. Avšak malé děti, které tráví většinu času doma s rodiči, potřebují k zábavě hračky.

Hračky nepředstavují pouze prostředek k upoutání pozornosti, aby měl rodič na chvíli čas se věnovat i jiné práci nebo sám sobě, ale hračky dětem pomáhají v jejich rozvoji. Díky hrám a hračkám se učí napodobovat svět dospělých a rozvíjí se jejich motorika i psychika. Hračka podporuje pohybový, smyslový i citový rozvoj. Každé období, kdy dítě roste, sebou přináší jiné potřeby.

Děti hračky milují

Malé miminka do třech měsíců vnímají hlasy a tóny. Proto jsou vhodné hračky s tlumenými tóny a různá chrastítka, kolotoče nad postýlku a jiné upoutávky. Dítě se učí rozeznávat zvuky. Zhruba kolem půl roku přicházejí na řadu ručičky a ochutnávání předmětů. Zde jsou vhodné hračky, které jsou omyvatelné nebo se dají vyprat. Kolem devátého měsíce si děti oblíbí barevné omyvatelné knížky, které vydávají zvuky a různá světýlka. Vhodné jsou také pěnové a dřevěné kostky a jiné hračky, které nejsou malé, aby je dítě nemohlo spolknout. V tomto období se děti začnou zkoušet stavět na nožičky a brzy začnou podléhat pokušení vydat se na první průzkum terénu.

Hračky, které podpoří fyzickou schopnost

Kolem jednoho roku je vhodné se zaměřit na hračky, které podpoří pohybový vývoj dítěte. Jsou to různá jezdítka, chodítka a odrážedla.motokára Vhodné jsou také hračky do vody, které dítě zabaví u koupání. Děti starší jednoho roku neustále zdokonalují chůzi a pohyby. Kolem dvou let zkoušejí napodobovat dospělé. Zametají, vaří, perou, telefonují a jezdí autem či traktůrkem.

Nejvhodnější hračky v tomto období jsou tahací hračky, klouzačky, houpačky a odrážedla či první šlapací traktory. Vhodný může být například šlapací traktor Rolly Toys, který potěší nejednoho kluka, ale i holčičku. Šlapadel i odrážedel je dnes nepřeberné množství variant. Taková hračka dítěti vydrží dlouhou dobu. Tyto hračky zlepšují dětem fyzické schopnosti a učí je rovnováze.

Obrázek: www.e-shop4u.cz