O této novince ohledně vyplácení důchodů se mnoho penzistů nejspíše nedozví včas

Fotografie: Depositphotos

O nadcházejících státních svátcích musí pobíratelé všech důchodů počítat s jiným termínem výplaty. Podívejte se, kdy dostanete důchod.

V nejbližších dnech čeká některé penzisty změna ve výplatním termínu příslušného důchodu. Na začátek července totiž připadají hned dva státní svátky po sobě a v tyto dny se tedy důchody nevyplácí. Nikdo však nemusí mít obavy. Naopak, lidé, kterým vychází výplatní termín důchodu na státní svátek, se ho dočkají o den, nebo dokonce dva dny dříve. Změna se týká všech druhů vyplácených důchodů.

Změny se týkají červencových svátků

Důchody vyplácí Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) buď bezhotovostním převodem na bankovní účet klienta, nebo v hotovosti prostřednictvím České pošty na adresu jeho bydliště. Klient si volí způsob výplaty důchodu při podání žádosti o dávku důchodového pojištění s tím, že kdykoliv později může požádat prostřednictvím okresní správy sociálního zabezpečení o změnu. Na stránkách ČSSZ se dozvíte i aktuality a změny ve vyplácení důchodů.

K drobným změnám v datu vyplácení důchodů zpravidla dochází několik dní v roce, na něž připadají státní svátky. Pro rok 2024 se splatnost výplat důchodů posune celkem šestkrát. Nejbližší změna čeká příjemce důchodů už koncem tohoto týdne, na který připadají hned dva svátky za sebou. V pátek 5. července je to svátek věrozvěstů Cyrila a Metoděje, na sobotu 6. července pak připadne Den upálení mistra Jana Husa.

Důchodová reforma přináší nečekané novinky. Změní se minimální částka i věk odchodu do důchodu

Další změny ve výplatě důchodů přijdou v prosinci

Jak však uvádí TN, penzisté se nemusí ničeho obávat. Důchody jim totiž přijdou dříve, než je jejich obvyklý výplatní termín. Lidem, kterým připadá výplatní den důchodu na 5. července 2024, mohou očekávat peníze již o den dříve. Lidé s výplatním termínem důchodu 6. července 2024 se ho dočkají dokonce o dva dny dříve, tedy 4. července. Posun ve výplatě důchodů nastane tento rok ještě jednou, a to během vánočních svátků.

Fotografie: Depositphotos

Lidé s výplatním termínem důchodu 20. prosince 2024 a 22. prosince jej dostanou shodně už 19. prosince 2024. Důchodci, kterým výplatní termín vyjde na 23. prosince, dostanou důchod o den dříve, tedy 22. prosince 2024. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o nečekaných novinkách, které přinese důchodová reforma. Změní se minimální částka i věk odchodu do důchodu.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*