Kutit jedině s kvalitním materiálem a oblečením

Každý správný řemeslník a kutil má nejen kvalitní nářadí a hlavu plnou nápadů, ale vhodné pracovní oblečení, zvané modráky-chcete-li, montérky. Oblečení pro řemeslníky dnes seženete od hlavy až patě. Je pravda, že někdo by namítl, že si vystačí se starými tepláky, ale tento druh oblečení poskytuje i patřičnou ochranu. Některé mají zpevněná kolena či lokty v případě, že se jedná o práci, kde budete klečet. Rovněž záleží na tom, zda budete „kutit“ doma nebo venku. Nechybí ani prošívané bundy a pokrývky hlavy od kšiltovek, čepic až po helmy.

Občas stačí i tepláky

Samozřejmě, že pokud se chystáme na nějaký lehčí druh práce doma, vystačíme si se zmíněnými tepláky. Může jít například o lepení stropních desek, které zvládnete levou zadní. Jen z toho může občas hezky bolet za krkem. Zde je jednoduchá a rychlá montáž nicméně vyžadující si trpělivost a přesnost. Stropní desky využíváme v domácnostech nejen proto, že vypadají hezky a zakrývají nerovnosti a trhliny. Ale zlepšují tepelnou izolaci. Dají se využít i na obložení stěn. Něco jiného už však je, když se pustíme do řezání OSB desek. O co vůbec jde?

Nezastupitelná funkce OSB desek ve stavebním průmyslu

OSB desky jsou lisované z velkoplošných třísek a složené až ze tří vrstev pomocí umělé pryskyřice, která je voděvzdorná. Není deska, jako deska a některé složitější práce si už vyžadují řádnou přípravu včetně zmiňovaného pracovního oděvu. OSB desky se vyrábějí buď s rovnou hranou nebo pérodrážkou. Hodí se i do vlhkého prostředí. Tyto desky najdou své uplatnění při realizaci dřevostaveb nebo opláštění vnitřních i venkovních stěn. Také pokud se chystáte pokládat podlahu, je možné využít OSB desky. Vyznačují se vysokou pevností, odolností proti vibracím i nárazům a ani jejich cena vzhledem k jejich širokému využití není vysoká. Investice do kvality se vždy vrátí stonásobně zpátky, protože se jedná o bezpečnost stavby.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net