Lahodný a vláčný dort, který se obejde i bez krému

Upéct vláčný dort nemusíme jenom tím způsobem, že použijeme krém. Když je správný recept, jde to snadno i bez něho. Jeden takový vám přinášíme. A zaujme vás tím, že je jednoduchý a výsledek je naprosto dokonalý. Stačí pár věcí, osvědčený postup a můžete jít na to.

Připravte si suroviny

Aby se váš vláčný dort povedl, je třeba se nejenom držet jednotlivých postupů, ale je třeba se držet i správných ingrediencí. K tomuto účelu si připravte tyto:

  • 3 vejce
  • 12 lžic cukru
  • 12 lžic oleje
  • 12 lžic mléka
  • 12 lžic mouky
  • 8 g prášku do pečiva
  • ½ citronu
  • 1 špetku soli

Příprava těsta je snadná

Tento vláčný dort je zajímavý tím, že nemá žádné vrstvy, ale samotný je tvořen v podstatě jenom základem v podobě těsta. Takže tím se začíná, a tím se také končí. Jako první je třeba ušlehat si vajíčka s trochou cukru a soli. Následně přidejte šťávu z poloviny citronu. Potom do tohoto základu přidáváte jednotlivé ostatní suroviny, které důkladně promícháte v jednotnou hmotu. Když použijete kuchyňský mixér, neuděláte chybu.

Pečte na klasickou teplotu

Když jste s konzistencí těsta spokojeni, tak můžete základ na váš vláčný koláč nalít do formy. A tu následně vložíte do trouby. Ta by měla být předehřátá na klasickou teplotu 180 stupňů Celsia. Při této teplotě pečte asi 30 minut. Na konci do těsta píchněte špejli. Pokud se na ní těsto nenalepí, je dort upečen a vy ho můžete vyndat. Následně ho nechte chladnout při pokojové teplotě.

Nebojte se inovací

Svůj vláčný dort už stačí jenom vyndat, nechat chladnout a potom ho můžete podávat. V klasické verzi ho lze posypat moučkovým cukrem. Vy však můžete být i o poznání kreativnější, a tak ho můžete doplnit třeba i různými polevami, nebo šlehačkou, stejně jako třeba ovocem. Vašim chutím se meze nekladou. Jak na základ, to dobře víte. A zbytek je jenom na vás. Pravdou však je, že skvěle chutná i ve své základní podobě.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]