Lidé se vlků často obávali a nenáviděli je. Zatímco některé zemědělské a lovecko-sběračské společnosti si jich velmi vážily, chovatelé dobytka, koz a ovcí je ale vnímají zcela jinak.
Vlk lesní, známý také jako vlk východní, vlk algonkinský nebo vlk jelení, se pohybuje v lesích v oblasti Velkých jezer. Dlouho byl považován za poddruh vlka šedého, ale novější genetické studie naznačují, že může být samostatným druhem. V lidových pověstech je tento vrcholový predátor často zobrazován, jak číhá v lese a čeká na svou další oběť, někdy se dokonce převlékne za něčí babičku. Útoky na člověka jsou velmi vzácné a obvykle se jedná o vlka se vzteklinou. Na rozdíl od psů je téměř nemožné je ochočit.
Obávaný a zatracovaný
Vlk lesní loví především středně velkou zvěř, jako jsou jeleni běloocasí a bobři. Větší kořist, jako jsou losi. S příchodem evropských osadníků do Severní Ameriky se do jídelníčku vlka lesního dostala hospodářská zvířata. To a tradiční strach z vlků vedly k vyhubení vlka lesního na rozsáhlých územích. Na jeho podporu byly dokonce nabízeny odměny. V současné době je vlk lesní díky lidské činnosti a křížení s kojoty ohroženým druhem.
Muž se rozhodl vyrazit do divočiny
Dlouholetým koníčkem Johna Oense je lov a odchyt divokých zvířat v lese. Za 30 let chytání do pastí ulovil různá zvířata, například rysy kanadské, lišky obecné, kojoty a rysy. Jednoho dne však Oens chytil zvíře, které nečekal; byl to vlk lesní. Past, kterou Oens zvolil, by při správném použití zvířeti neublížila, protože nemá zuby. Past je určena k odchytu malých až středně velkých zvířat, udrží tlapu na místě, aniž by způsobila zranění, a uvolnit ji může pouze lidská ruka.
John byl připraven na věci, na které může v divočině narazit. Brzy našel krásného obrovského tvora, který potřeboval jeho pomoc. Zdálo se, že je v pasti. Nemohl uvěřit svým očím, protože pohled na něj byl dechberoucí. Nikdy si nemyslel, že by mohl narazit na tak krásného tvora. Vlk byl v bolestivém stavu a zíral na muže.
Byl chycen v pasti, která byla nastražena na kojoty. Bohužel se do ní zamotal i tento vlk lesní. Muž byl připraven mu pomoci, ale věděl, že dostat se příliš blízko by mohlo být nebezpečné, protože by na něj mohl kdykoli zaútočit. Přesto ho však nechtěl nechat v pasti, protože na jeho tváři viděl strach a bolest.
Osvobodit vlka a udržet se v bezpečí bylo to jediné, na co v tu chvíli myslel. Napadl ho geniální nápad, když si přikryl nohy velkým kusem desky, aby si je ochránil, kdyby ho vlk napadl. Když zvíře uvidělo, že Oens před něj položil překližku, vyděsilo se. Na vlkův poplach Oens postoupil blíž a dostal se vlkovi přímo nad tlapu. Vyděšené zvíře marně lomcovalo čelistmi o dřevěnou desku. Jakmile byla těžká deska na místě, Oens uvolnil past, čímž vlkovi uvolnil tlapu a umožnil mu vyrazit do stromořadí.
Zachránil dva životy
Tento chytrý muž nejenže zachránil vlka z pasti, ale chytrou taktikou zachránil i sebe. Inspiroval mnohé, protože riskoval svůj život, aby zachránil nebezpečného vlka. Ukazuje, že lidskost stále existuje. Podívejte se na video, ze kterého se ježí vlasy na hlavě, jak tento chytrý muž zachránil vlka.
Zdroj: Smalljoys